XI DZIEŃ JUDAIZMU W LUBLINIE
środa, 30 styczeń 2008
Dzień Judaizmu - Zdjęcie 002Lubelski Dzień Judaizmu składał się z czterech części

I. LITURGIA SŁOWA
W auli  Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego po raz jedenasty obchodzono  Dzień Judaizmu. Mottem liturgii słowa był werset z ks. Rodzaju 1,27: „Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę" . Nabożeństwo  rozpoczął kantor śpiewem „Szema Izrael, Adonaj Elohenu , Adonaj Ehad"  - słuchaj Izraelu, Pan jest twoim Bogiem, Pan jest jedyny. Po czytaniach homilie wygłosił ks. abp Józef Życiński (audio). Modlono się  w intencji starszych Braci w wierze. Ksiądz arcybiskup zaprezentował prezent jaki dostał z Izraela m.in. od burmistrza Rishon Le Zin Meira Nitzana  - Krzyż Jezusa Chrystusa.

Czytaj całość...
"Wyborcza" na nowym!
poniedziałek, 28 styczeń 2008
Wyborcza na nowym - Zdjęcie 001Odwiedziłem  „Wyborczą” po przeprowadzce na aktualnym adresie - Krakowskie Przedmieście 21. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że teraz mają lepsze warunki do pracy. Na deptaku jest cisza, nie ma ruchu samochodowego, a wewnątrz wszystko nowe. Pachnie jeszcze „świeżyzną”. Piękne wygodne schody, korytarze, wiele zakamarków, łuków, ładne posadzki i wykładziny. W gabinecie naczelnej, przestronnie, ale niestety bez drzwi.
Czytaj całość...
Klucze i teczki
poniedziałek, 28 styczeń 2008
Klucze i teczki W związku z organizowaniem wystawy poświęconej "Sprawiedliwym wśród Narodów Świata", Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN" zwraca się z gorącą prośbą o nieodpłatne przekazanie starych kluczy i zużytych tekturowych teczek formatu a4 do Ośrodka „Brama Grodzka - Teatr NN" na ul. Grodzką 21 w Lublinie.

Materiał nadesłany

Kalendarz 2008 - Wizje Lubelszczyzny
piątek, 18 styczeń 2008
 Kalendarz 2008 - Wijze Lubelszczyzny - Zdjęcie 001Prezentujemy kalendarz, który w zamyśle  wydawcy Vena Art.  wg projektu graficznego Joanny Miernickiej, ma swym wyglądem ma przez cały 2008 rok przypominać, że Lubelszczyzna to miejsce, gdzie intrygujące i niepowtarzalne klimaty, przekładają się na wrażliwość artystyczną
Tytuł kalendarza – „Wizje Lubelszczyzny” – doskonale wpisuje się w ideę „Bene Meritus Terrae Lublinens”. Kapituła złożona z przedstawicieli lubelskich mediów nagradza w tym roku osoby, które zdaniem mieszkańców Lubelszczyzny potrafią najlepiej „inspirować i prowadzić”. Uhonorowane więc zostają tym razem osoby, które uczą nie tylko wrażliwości, ale wskazują również sposoby wyrażenia, komunikowania tych osobistych doznań.
Artyści plastycy zaproszeni do trzeciego już wydania naszego kalendarza, starali się pokazać bardziej uniwersalne by nie powiedzieć globalne wartości. Poczynając od uchwycenia i przetransponowania na płótno wrażeń związanych z urokliwymi zakątkami lubelszczyzny, poprzez malarskie wyrażenie współczucia dla cierpień innego narodu po kosmiczne wręcz fascynacje przeniesione na lubelskie pola za pomocą techniki land artu.
Czytaj całość...
Camerata Lubelska na Czubach
czwartek, 17 styczeń 2008
    W ostatnią niedzielę okresu Bożego Narodzenia, w Kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie, Camerata Lubelska zaprezentowała Tryptyk Bożonarodzeniowy „Wśród nocnej ciszy…”, oparty na medytacjach Jana Pawła II, fragmentach Oratorio de Noël Camille Saint-Saënsa, oraz kolędach i pastorałkach. W partiach solowych wystąpiły Iwona Gostkowska-Kurczewska i Agata Kusto.
Camerata Lubelska na Czubach - Zdjęcie 001

Czytaj całość...
Karnawał 2008 w Przedszkolu nr 69 w Lublinie
poniedziałek, 14 styczeń 2008
Karnawał 2008 w Przedszkolu nr 69 w Lublinie - Zdjęcie 001Karnawał to czas gdy wszyscy się radują z Narodzenia Pana. Bawią się wszyscy: dorośli, studenci, młodzież, uczniowie, a nawet przedszkolacy. To ich nasz obiektyw podejrzał przy dziecięcych pląsach, pełnych fantazji ubiorach i nie ukrywanej radości. Reporter Niecodziennika Bibliotecznego tym razem zajrzał do Przedszkola Nr 69 na Czubach przy ulicy Dziewanny 19.
Czytaj całość...
Opłatek Duszpasterstwa Środowisk Twórczych
czwartek, 10 styczeń 2008
Opłatek Duszpasterstwa Środowisk Twórczych - Zdjęcie 021W niedzielę Trzech Króli w Wojewódzkim Ośrodku Kultury zebrali się twórcy lubelskiej kultury, by tradycyjnie połamać się opłatkiem. Było śpiewanie kolęd. W rodzinnej atmosferze kosztowano smaczności przyniesione przez uczestników spotkania.


Czytaj całość...
Grzechy w kratkę już wkrótce!
środa, 09 styczeń 2008
Grzechy w kratkęJuż niedługo w księgarniach pojawi się wyjątkowa książka o spowiedzi. Grzechy w kratkę to dociekliwa rozmowa Elżbiety Kot i Dominiki Kozłowskiej z Ojcem Piotrem Jordanem Śliwińskim Każdy, kto choć raz się spowiadał, ma własne doświadczenia, wątpliwości i pytania dotyczące tego sakramentu. Pytań zadanych w tej książce doświadczonemu spowiednikowi przez jego dwie dociekliwe rozmówczynie jest grubo ponad setka, musiał on zatem dwoić się i troić, by na wszystkie znaleźć przekonującą odpowiedź. Efektem jest wszechstronny leksykon sakramentu pojednania obejmujący wyłącznie sprawy ważne i najważniejsze.
Czytaj całość...
Kolędy na Placu Zamkowym
wtorek, 08 styczeń 2008
Kolędy na placu zamkowym - Zdjęcie 001Finał  Festiwalu Bożego Narodzenia odbył się na Placu Zamkowym. Wcześniej kolędowano w szopce zbudowanej  tym razem na Starym Mieście na Placu po Farze, w ubiegłych latach szopka stała obok ratusza na pl. Łokietka. Ze względu na większą publikę koncert finałowy przeniesiono na Plac Zamkowy.
Czytaj całość...
Globus szykuje się na ferie
wtorek, 08 styczeń 2008
Globus - Zdjęcie 001Pełna parą pracuje armatka śnieżna na Globusie. Jeśli pogoda nie spłata figla dzieci będą miały, gdzie uprawiać sporty zimowe podczas ferii. Największa  góra w mieście zwana popularnie Globusem, położona przy ul. Zana LSM - naprzeciwko hali sportowej MOSiR zacznie tętnić  życiem jak za dawnych lat. Zapraszamy.
(bjj)Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 261 262 263 264 265 266 267 268 269 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 2601 - 2610 z 2681
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.