Bibliotekarze nawigują do "Nautilusa"
poniedziałek, 06 wrzesień 2010
Zanim nastąpi otwarcie rodzimej super nowoczesnej biblioteki „Biblio” na Czubach pod koniec  br., to bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej udają się w najbliższy czwartek na wycieczkę szkoleniową do „Nautilusa”, by przyjrzeć się pracy bibliotece multimedialnej: dla dzieci i młodzieży.
Czytaj całość...
Mediateka wrocławska a lubelska "Biblio"
piątek, 03 wrzesień 2010
   Już tylko kilka miesięcy, a Lublin będzie się cieszył swojąimage_002.jpg mediateką zwaną "Biblio", mieszczącą się przy ul.Szaserów 13-15 na Czubach. Wcześniej mieściła się tutaj pralnia, więc po niezwykle gruntownej przebudowie powstanie: "bryła przypominająca książkę, zaś aranżacja wnętrza będzie nawiązywać do skateparku, jak mówi dyrektor Piotr Tokarczuk. Można więc rzec żartobliwie, że w "pralniotece"  będzie "pranie mózgów" najnowszymi nośnikami wiedzy jak:audiobooki, filmy, płyty, programy edukacyjne, gry oraz inne multimedia.
  
Czytaj całość...
List w trosce o zachowanie idei Europejskiej Stolicy Kultury
piątek, 03 wrzesień 2010
Do:
Miast i społeczności startujących w konkursie ESK 2016


Podejmowane w ciągu ostatnich dwóch tygodni próby utrącenia kandydatury Poznania w konkursie o tytuł ESK, w konsekwencji prowadzące jedynie do zdyskredytowania idei Europejskich Stolic Kultury, zmuszają nas do jasnego wypowiedzenia opinii w tej sprawie.

Chcemy zdecydowanie odciąć się od wszelkich działań zmierzających do zawłaszczania idei ESK dla jakichkolwiek wąskich, partykularnych interesów, używania jej do wywoływania i mnożenia politycznych podziałów, i antagonizowania polskich miast, regionów i ich mieszkańców.


Czytaj całość...
Do szkoły już czas...
czwartek, 02 wrzesień 2010

Mimo ulewnego deszczu dzieci z klasimage_010.jpg
 pierwszych  w Szkole Podstawowej Nr 38 im. H. Sienkiewicza w Lublinie przy ul. Wołodyjowskiego 3, punktualnie  o godz 11.30 rozpoczęły swój rok szkolny. Dla nich to pierwszy dzwonek. Dyrektor placówki Mirosław Wójcik ciepło i krótko przywitał pierwszaków, ich rodziców, dziadków i osoby towarzyszące. Dzieci imiennie zostały wyczytane według kolejności klas wraz ze swoimi wychowawczyniami: Hanną Daruk, Elżbietą Dudziak,  Grażyną Młodzikowską-Suryś i  Anną Ślusrską. Potem udały się do swoich klas. Pierwsze lekcje były dynamiczne i trwały krótko. Potem mierzenie mundurków. Ślubowanie pierwszaków planowane jest w szkole na 8 października. Wystąpią już w strojach galowych.

Czytaj całość...
20 lat Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej - Bohdan Butenko
środa, 01 wrzesień 2010
Powiększ

Bohdan Butenko na "procelanowe" urodziny Galerii 31
wtorek, 31 sierpień 2010
image_001.jpgGaleria 31 w tym roku obchodzi jubileusz 20 lecia swojej działalności. Biblioteczną Galerię prowadzi Krystyna Rybicka         - starsza kustosz, która jest nie tylko bibliotekarzem, ale wytrawnym historykiem sztuki.
Niedawno jej wizerunek można było zobaczyć na wystawie „Sztukmistrze z Lublina”, co świadczy o jej żywotnym i ambitnym zaangażowaniu na polu kultury lubelskiej. Dotychczas przez Galerię 31  „przewinęły się" znakomitości autorskie m. in.: Zdzisław Witwicki, Andrzej Kot, Piotr Fąfrowicz, Leszek Mądzik, Grażka Lange, Alfred Gauda, Krzysztof Bartnik- Elżbieta Krygowska-Butlewska , Wanda Chotomska czy Blanka Gul-Olszewska. Tym razem Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę ilustracji książkowej oraz warsztaty ilustratorskie Bohdana Butenki
10 września 2010, godz. 13.00 ul. Braci Wieniawskich 5, Galeria 31 MBP
W lutym roku 2011, Bohdan Butenko będzie obchodził 80. rocznicę urodzin.
Pani Krystynie i  Panu Bohdanowi życzymy radości, zdrowia, weny twórczej i ad multos annos!

Jerzy Jacek Bojarski

Zapraszamy na celebrację rocznicowych spotkań.
Podczas pobytu Jubilata w Lublinie odbędzie się wernisaż  prac, warsztaty plastyczne z młodzieżą oraz promocja najnowszych książek „Wesoła gromadka” i „Królewna Śnieżka” - wydane przez NASZĄ KSIĘGARNIĘ  i „Cześć tato” wydana przez WYDAWNICTWO MILA.
Poniżej biogram mistrza i zdjęcia wykonane podczas poprzedniego pobytu Bohdana Butenki w MBP w Lublinie autorstwa Beaty Wijatkowskiej.


Czytaj całość...
Biblio...w czym rzecz?
poniedziałek, 09 sierpień 2010
image_001.jpg
BIBLIO to pierwsza w Lublinie biblioteka multimedialna, nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Czytaj całość...
Misiaczka Rozalia...na Hempla
środa, 04 sierpień 2010
image_001.jpg"Misiaczka Rozalia na afrykańskim safari” - to książka wydana przez lubelskie Wydawnictwo Norbertinum.
10 sierpnia 2010 roku, o godz. 10.00
zapraszamy na promocję książki, która odbędzie się w Filii nr 2
Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul Hempla 5.

Czytaj całość...
"Sztukmistrze z Lublina"
środa, 04 sierpień 2010

Szanowni Państwo!image_001.jpg
Od 19 do 22 sierpnia na ulicy Jezuickiej będzie można obejrzeć wystawę "Sztukmistrze z Lublina". Zaprezentujemy na niej twarze osób współtworzących kulturę Lublina. Wystawa przybierze postać bannera o długości ok. 100 m, na którym zostaną wydrukowane zdjęcia w formacie 50x50 cm.
Czytaj całość...
Z poezją nigdy nie wiadomo, skąd się bierze...
wtorek, 03 sierpień 2010
image_001.jpgMija rok od naszego wspólnego pobytu: ks. Alfreda Marka Wierzbickiego i Jerzego Jacka Bojarskiego w 2009 roku w Drohobyczu, gdzie powstał tekst  Alfreda w Gazecie Wyborczej „Sprawdzanie mapy”
i mój film pod tym samym tytułem. W rocznicę tego pobytu  pobytu dostałem maila:Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 2701 - 2710 z 3116
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.