4 Pory Książki - Pora Prozy
piątek, 12 październik 2007
Prawda w literaturze
środa, 10 październik 2007
W dniach od 4-6 października 2007 r.  odbyła się  na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim V Konferencję Aksologiczną  Prawda w Literaturze . Organizatorem była Katedra Teorii Literatury, która dedykowała to spotkanie prof. Stefanowi Sawickiemu z okazji 80 rocznicy urodzin.Prawda w literaturze - Zdjęcie 001
Czytaj całość...
Rita Gombrowicz pierwszą obywatelką Lublina
poniedziałek, 08 październik 2007
Rita Gombrowicz pierwszą obywatelką Lublina - Zdjęcie 001
Sam Witold Gombrowicz by się zdziwił, że tyle się wokół jego osoby działo w Lublinie. Pierwsze wydarzenie w Ratuszu. Otwarcie wystawy fotografii Bohdana Paczowskiego "Witold Gombrowicz Vence-Chiavari 1965-1968".
Następne przed Ratuszem. Licznie zgromadzona młodzież z III LO im. Unii Lubelskiej z nauczycielką Beatą Brożek i mieszkańcy Lublina przyszli na „Lekcję języka polskiego” (Fragment spektaklu „Ferdydurke” Teatru Provisorium i „Kompanii” Teatr).
Czytaj całość...
Konfrontacje Teatralne
piątek, 05 październik 2007
Konfrontacje teatralne - Zdjęcie 001Bracia Różewiczowie rozpoczęli Konfrontacje Teatralne.
Przez cztery dni Lublin i okolice będzie miejscem XII Międzynarodowego Festiwalu "Konfrontacji Teatralnych”. Ta edycja festiwalu jest nazwana przez organizatorów  umownie edycją rosyjską, gdyż oprócz krajowych,  zobaczymy teatry ze wschodu, razem 22 spektakle.  Na Scenie Otwartej Konfrontacji spotkanie z cyklu „Jak żyć” – czwórka aktorów czytała prozę i wiersze Tadeusz Różewicza, autora m.in. Kartotek, Do piachu, Matka odchodzi. 
Sam dramaturg był nieobecny ze względu na stan zdrowi, ale przygotował  teksty do odczytania. Następnie młodszy brat Tadeusza - Stanisław wprowadził w temat swojego ostatniego filmu: Gdzie zabawki tamtych lat, muzyka  Zygmunt Konieczny.
(bjj)
Czytaj całość...
XI Międzynarodowy Festiwal Organowy
piątek, 05 październik 2007
XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY
KOŚCIÓŁ ŚW. RODZINY LUBLIN CZUBY

 
W 20 rocznicę wizyty
J a n a  P a w ł a  II
 w Parafii św. Rodziny
w Lublinie
 
LATO - 2007
Środy godz.19.00
Festiwal Organowy - Zdjęcie 1
Czytaj całość...
Ad memoriam Bogusława Michałkiewicza (1958-2007)
czwartek, 04 październik 2007
Pogrzeb   W piękny wrześniowy słoneczny dzień wielu przyjaciół  przyszło modlić się do kaplicy cmentarnej na Majdanku za duszę śp. Bogusia. Podczas homilii pogrzebowej ks. prałat Tadeusz Pajurek bardzo ciepło zawarł w słowach to, co nasz kolega przeżył w tak krótkim życiu. To tylko 49, a może aż  49 lat. Każdy ma inną długość życia wyznaczoną przez Opatrzność. Mówił o jego wrażliwości, o jego różnorakich  pracach jakie wykonywał i chęci do życia. O krótkiej, bo zaledwie rocznej historii bycia mężem naszej koleżanki Anny. To prawda, że Boguś nie był aniołem, ale był dobrym człowiekiem.
Czytaj całość...
Wernisaże u Michalaków
wtorek, 02 październik 2007
Dwie wystawy: Danuty Wierzbickiej "Spojrzenie z Albrechtówki" i Ewy Zarzyckiej "Teksty i akwarele" otwarto 29 IX br. w Kazimierzu Dolnym u pp. Michalaków. Posłuchajmy co powiedziały obie panie na otwarcie wystawy. Najpierw  mieszkanka Albrechtówki, dystansująca się od tłumów kazimierskich – Danuta Wierzbicka, a potem znana i uznana performerka Ewa Zarzycka. Poniżej fotografie z otwarcia wystawy.
(jjb)
U Michalaków - Zdjęcie 002

Czytaj całość...
Bliźniak w Europie - Rishon Le Zion
wtorek, 02 październik 2007
Bliźniak w Europie - Zdjęcie 015W sobotę 29 IX 2007 został nadany program o miastach partnerskich Lubelszczyzny „Bliźniak w Europie”. Redaktor Monika Januszek z  Radia Lublin rozmawiała o Rishon Le Zion (Izrael) z Iwo Weremko, urzędnikiem  promocji miasta Lublina  i Jerzym Jackiem Bojarskim, autorem programu realizowanego od 2003 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie: ”Biblioteczne okno na świat miast partnerskich Lublina”.
Czytaj całość...
Odpust św. Michała Archanioła na Bronowicach
wtorek, 02 październik 2007
Odpust na Bronowicach - Zdjęcie 001Michał to imię teoforyczne, posiadające element [el -BÓG], hebrajskie mika-el znaczy po polsku "Któż jak Bóg". Natomiast czym są aniołowie? - są istotami różnymi od natury ludzkiej, ale przynależą do stworzeń Bożych i przez to są nam bliscy. Angelus po polsku znaczy posłaniec, zwiastun, a nawet poseł, po grecku zaś angelos.

Czytaj całość...
Remonty budowlane w filiach MBP
poniedziałek, 01 październik 2007
Remonty budowlane w filiach MBPWkrótce  na początku października ruszą prace remontowo – budowlane  w lokalach filii bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej  im. H. Łopacińskiego w Lublinie przy ul. Braci Wieniawskich 5  i Grażyny 13. Tak wyglądają lokale na Czechowie przed rozpoczęciem długo oczekiwanej gruntownej modernizacji – patrz na fotografie niżej zamieszczone.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 291 292 293 294 295 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 2921 - 2930 z 2948
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.