Wernisaż malarstwa Lucyny Kowalik
środa, 21 maj 2008
Wernisaż malarstwa Lucyny Kowalik - Zdjęcie 001W Miejskiej Bibliotece w Puławach otwarto wernisaż malarstwa Lucyny Kowalik „Drzewa bliżej...”. Malarka jest też autorką tomiku wierszy pt.  „Wiem, że to miłość”, który był promowany podczas wernisażu. Wieczór autorski zakończono przy stołach, na których królowały ciasta, nalewki, i przepyszny smalczyk z kiszonym ogórkiem.
(bjj)
Czytaj całość...
Noc muzeów w Janowcu i Kazimierzu nad Wisłą
środa, 21 maj 2008
Noc muzeów w Janowcu i Kazimierzu nad Wisłą - Zdjęcie 012W iluminowanych ruinach  na Zamku w Janowcu pięknie wybrzmiewała   muzyka folkowa w wykonaniu Orkiestry św. Mikołaja z Lublina oraz zespołu Janowieckiego Bandu. Wszyscy odwiedzający Muzeum Zamek w Janowcu dostali okolicznościowe bilety wraz  cukierkiem „krówką” – owiniętą w papierek reklamujący „n oc muzeów”.
Czytaj całość...
POSŁUCHAJ DOBREJ RADY SEGREGUJ ODPADY
wtorek, 20 maj 2008
Konkurs organizowany jest dla administracji osiedli lubelskich  spółdzielni mieszkaniowych, zarządów nieruchomości komunalnych i  wspólnot mieszkaniowych o zabudowie wielkoskalowej powyżej 300 mieszkańców.
Konkurs obejmuje działania podjęte przez administracje osiedli w  zakresie promocji selektywnej zbiórki odpadów wśród swoich  mieszkańców, a zwłaszcza stosowanie nowatorskich rozwiązań w tym zakresie.
Czytaj całość...
I Konkurs Literacki im. Stanisława Bojarczuka "O sonecianą skibkę"
wtorek, 20 maj 2008

I. Organizatorami konkursu są: Krasnostawski Dom Kultury i Grupa Literacka „A 4”.

II. Celem konkursu jest poszukiwanie literacko utalentowanej młodzieży.

Czytaj całość...
Agnieszka przed trybunałem
wtorek, 20 maj 2008
Agnieszka przed trybunałem - Zdjęcie 001Przed Trybunałem Koronnym  z okazji 430 rocznicy  jego powstania, na  Rynku Starego Miasta studenci Wydziału Prawa KUL. zagrali w sztuce Waldemara Bednaruka w reżyserii Macieja Wijatkowskiego. Wieczorowa inscenizacja zgromadziła  dość liczne grono widzów – jedni stali wprost przed sceną, inni zaś obserwowali przedstawienie z pobliskich ogródków piwnych. Aktorzy-amatorzy wystąpili w barwnych kostiumach.
Czytaj całość...
Otwarcie Izby Drukarstwa
czwartek, 08 maj 2008
Otwarcie Izby Drukarstwa - Zdjęcie 001Izba Drukarstwa w Lublinie
Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”  serdecznie zaprasza na:

Otwarcie Izby Drukarstwa - 6 maja (wtorek) 2008 roku, godz. 17.00

Program:
17.00-17.30 prezentacja strony internetowej Izby Drukarstwa: Ośrodek Brama Grodzka -
Teatr NN, ul. Grodzka 21
17.30-17.45 przejście na ul. Żmigród 1
17.45 uroczyste otwarcie Izby Drukarstwa w Lublinie:
- pokaz druku na maszynie typograficznej typu Planeta Fixia
- druk na maszynie typu boston okolicznościowego ekslibrisu Izby Drukarstwa
wykonanego przez Tadeusza Budynkiewicza metodą typograficzną (każdy z uczestników
będzie mógł własnoręcznie wytłoczyć ekslibris dla siebie)
- druk na maszynie typograficznej nożnej typu boston okolicznościowego
tekstu
- druk drzeworytniczy (drzeworyt Tadeusza Mysłowskiego wykonanego specjalnie dla Izby Drukarstwa) tylko jeden egzemplarz!

Czytaj całość...
"Głosy i glosy" księdza prałata Alfreda Wierzbickiego
czwartek, 08 maj 2008
Głosy i glosy - Zdjęcie 001W lubelskiej kawiarni artystycznej Hades  odbyła się promocja szóstego już tomu wierszy księdza profesora Alfreda Wierzbickiego. Tomik - opublikowany przez  wydawnictwo TEST - nosi tytuł: "Głosy i glosy".
Autor jest prorektorem Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, a także dyrektorem Instytutu Jana Pawła II KUL-u, i redaktorem naczelnym kwartalnika "Ethos''
(bjj)

Czytaj całość...
Byczyna
poniedziałek, 05 maj 2008
Byczyna - Zdjęcie 042Byczyna to gmina położona około 15 km od Kluczborka. Na jednej z tablic przytwierdzonej do historycznego muru czytamy: "Jest jedynym z niewielu  miasto w Polsce, w którym średniowieczne mury zachowały niemal w całości. Przypuszczalnie  powstały w XV i XVI wieku. Otaczają miasto linią owalną, spłaszczoną  na osi dłuższej wschód – zachód. Długość obwarowań wynosi 912,5 m.
Czytaj całość...
Średniowieczny gród rycerski Biskupice-Brzóski
poniedziałek, 05 maj 2008
Byczyna - Zdjęcie 037W gminie Byczyna w pobliskich  Biskupicach-Brzóski powstał warowny  Gród-Hrad Polsko-Czeskiego Centrum Szkolenia Rycerstwa. Gród położony jest nad zalewem  Brzóski o pow. 42 ha. W obiekcie tym spotykają się miłośnicy rycerstwa i turniejów. Obiekt został zbudowany na wzór średniowiecznego grodu, gdzie spotykają się bractwa z całej Europy. Na terenie grodu znajduję się też część hotelowa.
(bjj)
Czytaj całość...
Święto książki w filii nr 31 MBP
środa, 30 kwiecień 2008
Święto Książki w Filii nr 31 - Zdjęcie 002W filii nr 31 na osiedlu Nałkowskich dzieci z przedszkola nr 66  uczciły "święto książki" - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w sposób nieszablonowy. Najpierw była lekcja biblioteczna. Potem miejscowi gmnazjaliści przygotowali dla przedszkolaków czytanie wierszy i bajek.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 2971 - 2980 z 3094
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.