Park Ludowy - postęp prac
środa, 20 maj 2020
image_002.jpgParku Ludowy zyskuje nowe oblicze a efekty prowadzonej rewitalizacji są już widoczne. Wyznaczone są już wszystkie naturalne tory rowerowe, gotowe są murki przy schodach głównych przy ul. Piłsudskiego, a także konstrukcja kładki przez Bystrzycę, która czeka na ostatnie zabezpieczenia przed korozją, montaż balustrad i drewnianego podestu.
Trwają intensywne prace przy wymianie gruntu i wykonywaniu stabilizacji pod alejki. Ma to związek z wprowadzoną zmianą technologii wzmocnienia alejek parkowych dla spełnienia parametrów nośności. Nad rzeką Bystrzycą powstaje przystań kajakowa, schody i zejście do wody. W najbliższym czasie rozpocznie się budowa ogrodzenia wybiegu dla psów. W zakresie robót instalacyjnych - w 95 % gotowe są rurociągi wodociągowe oraz kanalizacja do przepompowni sanitarnej. Trwają prace przy modernizacji rowu melioracyjnego, montaż wyposażenia technologii i wyposażenia przepompowni deszczowej.
Czytaj całość...
26 Biuletyn Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej
wtorek, 19 maj 2020
image_001.jpg
Czytaj całość...
Nowa siedziba UM Lublin przy ul. Spokojnej 2
piątek, 08 maj 2020
image_002.jpgSzanowni Państwo, 170 pracowników zajmie nowe pomieszczenia w biurowcu przy ul. Spokojnej 2. W nowej siedzibie urzędu działa już Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Obsługi Inwestorów oraz Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Do czerwca ze starego budynku przy ul. Leszczyńskiego 20 przeniosą się kolejne wydziały: Spraw Administracyjnych, Zdrowia i Profilaktyki oraz Biura Prawnego.

Jako pierwsi pracę w nowej lokalizacji tydzień temu rozpoczęli pracownicy Biura Obsługi Inwestorów oraz Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów (dotychczas przy ul. Wieniawskiej 14). Do nowej lokalizacji przeniósł się także Urząd Stanu Cywilnego, w którym aktualnie mieszkańcy mogą osobiście załatwić dwie sprawy – dokonać zgłoszenia urodzenia dziecka i sporządzić aktu zgonu. To jedyne czynności (oprócz odbioru dowodu osobistego), które urząd prowadzi w stanie epidemii w sposób bezpośredni.
Czytaj całość...
4 Maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka
środa, 06 maj 2020
image_001.jpgDzień ten oficjalnie ustanowiono w 2002 r. Zainicjował go australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych 2 grudnia 1998 roku w Linton pięciu kolegów-strażaków: Matta, Stuarta, Jasona, Garry'ego i Chrisa. Po konsultacjach krajowych i międzynarodowych organizacji strażaków ustalono termin obchodów na dzień wspominania św. Floriana w kościele katolickim, patrona strażaków.

   W Polsce Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe od 2003 roku, ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej z 1991 roku, poprzez dodanie artykułu 30a. Tradycyjnie jest on obchodzony w naszym kraju od pięciu wieków.
Koncerty fortepianowe Andrzeja Nikodemowicza przez Ewę Nidecką odczytane.
poniedziałek, 04 maj 2020
image_009.jpg„Wśród dzieł instrumentalnych Andrzeja Nikodemowicza szczególną pozycję zajmują koncerty fortepianowe. Łącznie siedem koncertów powstało w latach 1994–2007” – pisze autorka” [i]
Zważywszy na fakt, jak mało pisuje się o kompozytorach współczesnych (z wyjątkiem kilku najbardziej uznanych, a i to nie za często), warto zwrócić uwagę na cały cykl artykułów będących egzegezą „Koncertów fortepianowych” Andrzeja Nikodemowicza (1925-2017). Ich autorka – Ewa Nidecka to teoretyczka muzyki pracująca na Uniwersytecie Rzeszowskim, która od lat tłumaczy, opisuje i propaguje muzykę kompozytora. Nie godzi się, aby w mieście, w którym ten właśnie kompozytor przeżył trzydzieści siedem lat swego życia (od 1980 do śmierci w r. 2017) nie docenić wagi tego autorskiego przedsięwzięcia.

Prof. Andrzej Nikodemowicz i dr Ewa Nidecka ze swoją publikacją "Muzyka sakralna w twórczości Andrzeja Nikodemowicza"
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Krzysztof Ludwin, Zmienność nastroju II
wtorek, 03 marzec 2020
Powiększimage_013.jpg
Czytaj całość...
Kobieta Sukcesu - Głosujmy na Magdalenę Opalkę!
czwartek, 27 luty 2020
image_001.jpgSzanowni Państwo,
nasza Koleżanka Magdalena Opalka, kierowniczka Filii nr 40 MBP została nominowana do tytułu Kobieta Sukcesu w plebiscycie Dziennika Wschodniego!

Bardzo się cieszymy i gratulujemy nominacji! Zachęcamy do oddania głosu na Magdę :).

Magdalena Opalka pierwsza na planie

fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Wieczór autorski Marii Mironowicz-Panek w Dworku Wincentego Pola
środa, 26 luty 2020
image_001.jpg
Czytaj całość...
Pola Wałach laureatką Złotej Sztalugi 2020
wtorek, 25 luty 2020
image_001.jpgTegoroczną reprezentantką Lublina w finale "The International Children Art Competition Golden Easel" (Międzynarodowego Konkursu Sztuka Dziecka Złota Sztaluga 2020) jest POLA WAŁACH, uczestniczka warsztatów plastycznych z cyklu „Edukacja przez sztukę”, które odbywają się w Biblio F. 32 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Pola po raz drugi jedzie do Lwowa reprezentować Lublin. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

J. Słupska-Maron
Galeria 72 zaprasza na wykład 25 lutego
wtorek, 25 luty 2020
image_003.jpgMuzeum Ziemi Chełmskiej wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodzieży szkolnej z zakresu historii sztuki, przygotowało cykl wykładów, które odbywać się będą w ostatni wtorek każdego miesiąca o godzinie 15.30, w budynku muzeum przy ulicy Lubelskiej 55. Spotkania o sztuce będą mieć charakter przekrojowy, a wybrany temat nakreślą w szerokim spektrum czasowym i kulturowym.  Do każdego z wykładów przygotowana została prezentacja multimedialna, bogato ilustrująca omawiane zagadnienia z obszaru sztuk pięknych. W ramach wystąpień omówione zostaną tak popularne gatunki jak pejzaż, portret, autoportret, martwa natura, czy malarstwo o charakterze nieprzedstawiającym pokazane na przykładzie różnych odmian abstrakcji. W odniesieniu do naszej sztuki zaprezentowane zostanie rodzime malarstwo historyczne, jak również malarstwo Młodej Polski.

Giorgione Wenus - 1508-1510
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 3129
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.