Pokaz filmu i obchody upamiętniające 76. rocznicę zbrodni wołyńskiej
piątek, 12 lipiec 2019
image_001.jpgInstytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
Lubelski Urząd Wojewódzki
Urząd Marszałkowski w Lublinie
Komitet Budowy Pomnika
„Polakom, Ofiarom Ludobójstwa dokonanego na Wołyniu i Kresach
Południowo-Wschodnich przez nacjonalistów ukraińskich”
zapraszaj na obchody
Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa
dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów
na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej
17 lipca 2019 r.

godz. 11.00 – Msza Święta w Kościele Garnizonowym
pw. Niepokalanego Poczęcia, Al. Racławickie 20
godz. 12.00 – uroczystości pod Pomnikiem Ofiarom Ludobójstwa
dokonanego na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich
przez nacjonalistów ukraińskich – Skwer Ofiar Wołynia przy ul Głębokiej
Czytaj całość...
Martwa natura w malarstwie na przestrzeni wieków. Symbolika przedstawień
piątek, 12 lipiec 2019

image_001.jpgDział Sztuki Współczesnej i Galeria 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie zaprasza na wykład poparty prezentacją multimedialną, na temat  Martwa natura w malarstwie na przestrzeni wieków. Symbolika przedstawień, który poprowadzi Jagoda Barczyńska.

Spotkanie z martwą naturą jako lejtmotywem zajęć, odbędzie się w najbliższy czwartek 11 lipca 2019 o godz. 11-ej, w salach budynku muzealnego przy ulicy Lubelskiej 55. W programie – obok prezentacji dzieł od renesansu po czasy najnowsze w formie prezentacji ,multimedialnej – uczestnicy zajęć zapoznają się z przykładami  martwej natury pokazywanymi w ramach wystawy „Jeden wiek - wiele dróg. Sztuka polska XX wieku ze zbiorów Muzeum Lubelskiego w Lublinie”.

Floris Claesz van Dyck, Martwa natura (Śniadanie), 1613


Czytaj całość...
Letnia Szkoła Pszczelarstwa Jarmark Jagielloński | 16-18 sierpnia
wtorek, 09 lipiec 2019

image_001.jpg












Zapisz się do Letniej Szkoły Rzemiosła Tradycyjnego podczas Jarmarku Jagiellońskiego. W tym roku tematem przewodnim festiwalu jest pszczelarstwo i właśnie tej dziedzinie będą poświęcone cztery dni intensywnej nauki. Rejestracja właśnie rusza.

Letnia Szkoła ma na celu przybliżyć uczestnikom świat pszczół, zapoznać z różnymi sposobami prowadzenia pasieki, z tradycjami, jakie są z tym związane, a także nowymi możliwościami i rozwiązaniami w hodowli i ochronie pszczół. Szczególnie w tym ostatnim, jako społeczeństwo, mamy wiele do zrobienia. Poznajmy pszczoły, tradycje pszczelarskie, bartnicze i dowiedzmy się, co musimy i możemy zrobić dla pszczół.




Czytaj całość...
10. edycja Carnavalu Sztukmistrzów
poniedziałek, 08 lipiec 2019
image_001.jpgW jubileuszowej edycji Carnavalu Sztukmistrzów znajdą się zarówno ulubione punkty programu publiczności, jak i nuta sentymentu i odrobina szaleństwa. W czasie dziesięciu lat padło wiele rekordów. Najwięcej osób uczestniczyło w Carnavale Sztukmistrzów w 2017 roku (było to 200 tysięcy osób). Wszystkie dotychczasowe edycje zgromadziły ponad milion widzów, a w roku ubiegłym w wydarzeniu udział wzięło 160 tysięcy mieszkańców i turystów.

Czytaj całość...
ISA CONAR w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie
poniedziałek, 08 lipiec 2019
image_001.jpg
Czytaj całość...
XXIII Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2019
piątek, 05 lipiec 2019
image_001.jpg











































Powiększ






Czytaj całość...
PIKNIK TEATRALNY
piątek, 05 lipiec 2019
image_001.jpg
Festiwal Dwojga Narodów
piątek, 05 lipiec 2019
image_001.jpg

















Szanowni Państwo,

w piątek (5 lipca), o godz. 16:00 spod Ratusza w kierunku Placu Litewskiego wyruszy barwny korowód tańców narodowych z Polski i Litwy, który rozpocznie Festiwal Dwojga Narodów, odbywający się w ramach obchodów jubileuszu 450-lecia Unii Lubelskiej.
W dniach 5-7 lipca Lublin stanie się miejscem folkowych spotkań zespołów z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Podczas trzech dni festiwalowych w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego od godziny 18:00 odbywać się będą koncerty festiwalowe. Wystąpią: Orkiestra Dęta „TRIMITAS”, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Wileńskiego, Zespół Folklorystyczny „Veselka” (Ukraina), Zespół Folklorystyczny „Radość” (Białoruś), Helicopters Brass Orchestra - Świdnik oraz Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

5 i 6 lipca od godz. 20:00 Plac Litewski zamieni się w międzynarodową scenę taneczną. W piątek zaplanowano wieczór z muzyką starego Lwowa w wykonaniu Kapeli „Lwowska Fala", natomiast w sobotę o tej samej porze usłyszymy brzmienia litewskie, białoruskie i ukraińskie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
Czytaj całość...
Spotkanie z Grzegorzem Rzepeckim - Dyrektorem Warsztatów Kultury w Lublinie
czwartek, 04 lipiec 2019
image_002.jpgW ramach czwartkowych spotkań bibliotecznych dla pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej zaproszony został Grzegorz Rzepecki - Dyrektor Warsztatów Kultury w Lublinie.
W czasie tego krótkiego „rendez vous„  między ludźmi kultury słuchacze mogli się zapoznać z działalnością i filozofią uprawiania kultury i jej sztandarowymi projektami: Noc Kultury, Wschód Kultury Inne brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów i Jarmark Jagieloński. Na samym początku gość powiedział, że instytucji nie tworzy dyrektor, ale jego ludzie. Mówił o budżecie, projektach i wydawanych książkach. Wymieniał listę pracowników, którzy tchnęli ducha w wymienione imprezy. To była pouczająca lekcja dla bibliotekarzy za którą dziękujemy.
(jjb)

fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Spacer trasą "Poematu o mieście Lublinie" Józefa Czechowicza
czwartek, 04 lipiec 2019
"Na wieży furgotał blaszany kogucik
na drugiej – zegar nucił"

Lipcowa pełnia księżyca już niedługo. Wtedy właśnie wyruszymy na spacer śladami czechowiczowskiego Wędrowca 🌝.
Przygotowujemy akcydens (niedługo się nim pochwalimy) i mapkę 😉.
image_001.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 2926
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.