XV-LECIE ZESPOŁU CAMERATA LUBELSKA
piątek, 21 kwiecień 2017
image_002.jpg
Czytaj całość...
Naszym celem  konceptualizm - Oleksander Maksymov
czwartek, 20 kwiecień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
"Strzały" przed Galą Kultury w Filharmonii Lubelskiej
czwartek, 20 kwiecień 2017
image_018.jpgWczoraj w Filharmonii Lubelskiej po raz piąty odbyła się Gala Kultury. Trzy pierwsze ważne Kulturalne Nagrody Lublina otrzymali: Jacek Giszczak, Henryk Kowalczyk i Lubelski Teatr Tańca Centrum Kultury w Lublinie. Jak wspominał Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk to wyraz wdzięczności i uznania za dokonania artystyczne. Nagrodę Artystyczną Miasta Lublin otrzymał Jacek Giszczak. Poeta, prozaik, kompozytor, tłumacz literatury francuskiej. Nagroda za upowszechnianie kultury trafiła do Lubelskiego Teatru Tańca Centrum Kultury w Lublinie. Zaś nagrodę za całokształt twórczości otrzymał Henryk Kowalczyk - aktor, reżyser i pedagog, współtwórca Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niewielkich i Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Czas Poetów.
Przed wręczeniem wymienionych nagród ogłoszono wyniki konkursu, zorganizowanego przez Gazetę Wyborczą, „Strzały 2016”, które otrzymali m. in.: CSK i organizatorzy Kozienalii Lubelskich.
Z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie wyróżnienia prezydenckie otrzymali: Dorota Olejniczek-Klementewicz, Grażyna Stróżak i Agnieszka Świstowska-Huszaluk.
fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Spotkanie z prof. Pawłem Śpiewakiem w Krasnymstawie
wtorek, 18 kwiecień 2017
image_001.jpg
"Kocham dzieło Ducha Świętego"- abp Stanisław Budzik
czwartek, 13 kwiecień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
Drodzy Czytelnicy Niecodziennika Bibliotecznego
poniedziałek, 10 kwiecień 2017
Wesolego Alleluja.jpgMisterium Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, które będziemy celebrować we wspólnocie chrześcijańskiej niech nas wszystkich opromieni blaskiem nowego życia.
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy niecodziennym Czytelnikom radosnego i wszelkiego pokoju  przeżycia w gronie rodzinnym.
Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi nam wszystkim, a dar Jego łaski objawi się w  naszej codzienności byśmy nawzajem byli dla siebie życzliwi. Oby miłość Boga pozwoliła nam przekraczać wszelkie bariery wobec bliźniego, byśmy się nią dzielili z drugim człowiekiem.
Wesołego Alleluja - życzy  wszystkim redaktor naczelny Jerzy Jacek Bojarski
rys. Benek Homziuk
Niedziela Palmowa 2017
poniedziałek, 10 kwiecień 2017
image_001.jpg
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Tadeusz Kuduk. REMINSCENCJE
poniedziałek, 10 kwiecień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
Konkurs "Legendy lubelskie" w Filii nr 29 MBP
wtorek, 04 kwiecień 2017
image_005.jpgZasiąść w Jury tak sympatycznego Konkursu to wielka frajda. Można się wtedy przekonać, że jest przynajmniej pewne grono Małych Ludzi, które czegoś (jednak!) chce, że coś, prócz codziennej szkolnej rutyny je zainteresowało. Ale i oferta Filii nr 29 MBP dotycząca legend lubelskich, które sama
z przyjemnością przestudiowałam (najbardziej ubawiona faktem, że naleśniki mieszczki Jadwigi przeszły do legendy, której dotąd nie znałam… ) była tak pociągająca, że frekwencja przeszła chyba najśmielsze oczekiwania Państwa Organizatorów.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Spotkanie z Iloną Dworak-Cousin
wtorek, 04 kwiecień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 2391
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.