Jubileuszowy koncert z okazji 120- lecia Towarzystwa Muzycznego
środa, 05 wrzesień 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
Miejska Inauguracja Roku Szkolnego i otwarcie hali sportowej!
wtorek, 04 wrzesień 2018
image_024.jpgDzisiaj w osiedlu Adama Mickiewicza (LSM) miała miejsce "Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 w XXX Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Jana Twardowskiego"  Wydarzenie  to było połączone z oddaniem do użytku nowej hali sportowej.
W uroczystościach udział wzięli m.in.: bp. Józef Wróbel, proboszcz Adam Bab z wraz z licznym duchowieństwem, prezydent miasta Lublin dr Krzysztof Żuk, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania - Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Kurator Oświaty -Teresa Misiuk, poseł RP - Lech Sprawka, radni miasta Lublin, młodzież licealna z gronem pedagogicznym oraz dyrektor Tomasz Szabłowski.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
OTWARTE MIASTO / WZAJEMNOŚĆ
wtorek, 04 wrzesień 2018
image_001.png
  
Szanowni Państwo,
wraz z Mirosławem Haponiukiem – Dyrektorem Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” oraz artystami, mam zaszczyt zaprosić na X Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej „Otwarte Miasto”, który odbędzie się w dniach 7 września - 5 października 2018 r. w Lublinie.
Dziesiąta, jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „wzajemność”. W naznaczonej nadmiarem znaczeń przestrzeni Lublina, obok tysięcy małych opowieści napisanych ludzkim losem, artyści przekażą własne historie. Zaproponujemy opowieści o współzależnościach łączących w nieoczywiste konstelacje „swoich” i „obcych”, „tubylców” i „turystów”, „przyjezdnych” i „zakorzenionych”.
     
  
Czytaj całość...
Promocja książki o abpie Józefie Życińskim
poniedziałek, 03 wrzesień 2018
image_001.jpgW Ośrodku „Brama Grodzka - TNN” odbyła się” promocja książki „Świat musi mieć sens. Przerwana rozmowa arcybiskupa Józefa Życińskiego i Aleksandry Klich”.  Piątek po południu "Sala czarna" była dosłownie upchana. Oprócz metropolity lubelskiego abpa Stanisława Budzika i bpa Mieczysława Cisło przybyło wielu  różnorodnych sympatyków arcybiskupa Józefa Życińskiego. Był uwielbiany przez ateistów, agnostyków i ludzi innych wyznań.
W 70. rocznicę urodzin o tej nietuzinkowej postaci w polskim Kościele wspomnienia snuli: Aleksandra Klich, autorka, prof. Jan Woleński, filozof,  i prof. Sławomir Żurek, filolog.  Nad całością czuwał o. Tomasz Dostatni OP.  Przed dyskusją z ekranu zabrał głos sam bohater książki abp Józef Życiński.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
38.Rocznica Solidarności w Lublinie
poniedziałek, 03 wrzesień 2018
image_005.jpg
Czytaj całość...
Koncert pieśni religijnych na Czubach
czwartek, 30 sierpień 2018

image_039.jpgMiędzynarodowy Festiwal organowy na Czubach to już dwudziestodwuletnia tradycja.  Wczoraj odbył się bardzo piękny koncert patriotyczno religijny  nawiązujący do słów Jana Pawła II "To jest moja Matka, ta Ojczyzna” - 40 rocznica Pontyfikatu.

Papież – Polak wielokrotnie podkreślał, że przyszłość Polski i innych narodów kształtować będą młode pokolenia. Podczas koncertu wystąpiła gwiazda wieczoru, piękna kobieta, o niezwykłym głosie, Alicja Węgorzewska - mezzosopran. Towarzyszyła jej nie mniej urocza skrzypaczka - Marta Nanowska.

Występują od lewej: Robert Grudzień - fortepian, Alicja Węgorzewska - mezzosopran, Marta Nanowska - skrzypaczka

fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Zofia i Roman Artymowscy - Galeria 72
czwartek, 30 sierpień 2018
image_012.jpgSzanowni Państwo, 24 sierpnia 2018 w Galerii 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie miał miejsce wernisaż wystawy prac nieżyjącej pary artystów – Zofii Artymowskiej (1923-2000) i jej męża Romana Artymowskiego (1919-1993). Pokaz przypomina dokonania dwojga wybitnych twórców, których dzieło zaliczane jest  już do klasyki naszej współczesności.
Przypominamy, że wystawa trwać będzie do 31 października br. Zapraszamy serdecznie do jej odwiedzenia i przekonania się na żywo, jak aktualna i wciąż porywająca jest sztuka tej niezwykle kreatywnej pary artystów, którzy kolor, przestrzeń, nastrój i geometryczny porządek, obrali sobie jako pierwszoplanową wartość.

fot. Grzegorz Zabłocki
Czytaj całość...
To jest Moja Matka ta Ojczyzna!  Jan Paweł II - koncert na Czubach
środa, 29 sierpień 2018

image_001.jpg
Czytaj całość...
Narodowe czytanie: Stefan ŻEROMSKI, Przedwiośnie
wtorek, 28 sierpień 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
Wrześniowy harmonogram pokazów na fontannie na Placu Litewskim
wtorek, 28 sierpień 2018
image_003.jpgPrezentujemy ostatni w tym sezonie harmonogram pokazów na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim. W miesiącu wrześniu odbędzie się 9 pokazów, które tak jak w sierpniu rozpoczynać się będą od godz. 21:00 prezentacją "Anioły Lubelskie", a poprzedzi je 5 minutowy film na mgiełce fontanny nawiązujący do rocznicy 100-lecia Polski Niepodległej - "Lublin 1918 – 2018 „Inspiruje nas Wolność”.

HARMONOGRAM WRZESIEŃ 2018

    sobota (1 września), godz. 21.00  - Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne
    niedziela (2 września), godz. 21.00 - Anioły lubelskie +  Sen o mieście

    piątek (7 września), godz. 21.00 - Anioły lubelskie +  Sen o mieście
    sobota (8 września), godz. 21.00 - Anioły lubelskie +  Historia Pl. Litewskiego na wesoło
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 2681
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.