Piotr Kobielski Grauman czarował Leśmianem w Filii nr 24 MBP
piątek, 28 kwiecień 2017
ROK 2017 – ROKIEM LEŚMIANA W LUBLINIE
W 140. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci Bolesława Leśmiana (1877 – 1937),
twórcy Łąki i Dziejby leśnej, Pana Błyszczyńskiego i Znikomka, Srebronia, Migonia i Jawrzona, i wielu innych Postaci z wielu światów i zaświatów Poety.
image_010.jpgCzytaj całość...
Piotr Kobielski-Grauman - promocja książki
wtorek, 25 kwiecień 2017
W 140. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci Bolesława Leśmiana (1877 – 1937)
image_001.jpg
Czytaj całość...
Schulz / Forum 8 2016
wtorek, 25 kwiecień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
Swiatowy Dzień Ksiązki i Praw Autorskich
piątek, 21 kwiecień 2017
swiatowy-dzien-ksiazki.jpgZapraszamy do uczestniczenia w obchodach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich z Miejską Biblioteką Publiczną w Lublinie.
24 kwietnia, od godz. 8.00 do 18.00 zapraszamy do Galerii OKNA MBP do udziału w akcji wymiany "Książka za książkę". Na czym ona polega?

Przeczytane przez Czytelnika książki można będzie wymienić na te ze, specjalnie na tę okazję przygotowanego, stoiska. Każdy czytelnik będzie mógł  dostać okolicznościową zakładkę do książki, na której znajdzie się graficzny akcent lubelski (portret znanego lublinianina, słynny lubelski zabytek etc.). Zbierane przez rok zakładki stworzą unikatową kolekcję.

Podczas akcji dostępny będzie również nasz bookcrossingowy regał.
Czytaj całość...
XV-LECIE ZESPOŁU CAMERATA LUBELSKA
piątek, 21 kwiecień 2017
image_002.jpg
Czytaj całość...
Naszym celem  konceptualizm - Oleksander Maksymov
czwartek, 20 kwiecień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
"Strzały" przed Galą Kultury w Filharmonii Lubelskiej
czwartek, 20 kwiecień 2017
image_018.jpgWczoraj w Filharmonii Lubelskiej po raz piąty odbyła się Gala Kultury. Trzy pierwsze ważne Kulturalne Nagrody Lublina otrzymali: Jacek Giszczak, Henryk Kowalczyk i Lubelski Teatr Tańca Centrum Kultury w Lublinie. Jak wspominał Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk to wyraz wdzięczności i uznania za dokonania artystyczne. Nagrodę Artystyczną Miasta Lublin otrzymał Jacek Giszczak. Poeta, prozaik, kompozytor, tłumacz literatury francuskiej. Nagroda za upowszechnianie kultury trafiła do Lubelskiego Teatru Tańca Centrum Kultury w Lublinie. Zaś nagrodę za całokształt twórczości otrzymał Henryk Kowalczyk - aktor, reżyser i pedagog, współtwórca Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niewielkich i Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Czas Poetów.
Przed wręczeniem wymienionych nagród ogłoszono wyniki konkursu, zorganizowanego przez Gazetę Wyborczą, „Strzały 2016”, które otrzymali m. in.: CSK i organizatorzy Kozienalii Lubelskich.
Z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie wyróżnienia prezydenckie otrzymali: Dorota Olejniczek-Klementewicz, Grażyna Stróżak i Agnieszka Świstowska-Huszaluk.
fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Spotkanie z prof. Pawłem Śpiewakiem w Krasnymstawie
wtorek, 18 kwiecień 2017
image_001.jpg
"Kocham dzieło Ducha Świętego"- abp Stanisław Budzik
czwartek, 13 kwiecień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
Drodzy Czytelnicy Niecodziennika Bibliotecznego
poniedziałek, 10 kwiecień 2017
Wesolego Alleluja.jpgMisterium Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, które będziemy celebrować we wspólnocie chrześcijańskiej niech nas wszystkich opromieni blaskiem nowego życia.
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy niecodziennym Czytelnikom radosnego i wszelkiego pokoju  przeżycia w gronie rodzinnym.
Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi nam wszystkim, a dar Jego łaski objawi się w  naszej codzienności byśmy nawzajem byli dla siebie życzliwi. Oby miłość Boga pozwoliła nam przekraczać wszelkie bariery wobec bliźniego, byśmy się nią dzielili z drugim człowiekiem.
Wesołego Alleluja - życzy  wszystkim redaktor naczelny Jerzy Jacek Bojarski
rys. Benek Homziuk
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 50 z 2405
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.