"Dziewczyny wojenne " i miłe akcenty biblioteczne w Lublinie
środa, 06 wrzesień 2017
image_001.jpgPoza planem filmowym  serialu  Wojenne dziewczyny”  fotoreporter  Niecodziennika Bibliotecznego miał okazję wręczyć kilka fotek bohaterkom serialu: Ewce (Vanessa Aleksander) , Irce (Marta Mazurek) i Marysi (Aleksandra Pisula). Wszystkie w teczkach firmowych MBP Lublin.
Filmowa Irka złożyła na jednej z nich autograf: Marta Mazurek dla  Marty Mazurek (imienniczce i nazwiskowiczce) naszej koleżance z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Aktorki były bardzo zaskoczone niespodzianką i zadowolone z otrzymanych fotografii zrobionych natychmiast po planie zdjęciowym w skansenie lubelskim i ul. 3 Maja 22 . Serdecznie dziękowały. Oczywiście nie obyło się bez wspólnego zdjęcia z  wszędobylskim redaktorem i fotoreporterem Niecodziennika Jerzym Jackiem Bojarskim.
(jjb)
Na zdjęciu Marta Mazurek z MBP z fotografią i autografem aktorki Marty Mazurek filmowej IRKI "Wojenne dziewczyny"
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Lublin ul. 3 Maja 22 - na planie filmowym "Wojennych dziewczyn"
środa, 06 wrzesień 2017
image_033.jpgWtorek - ekipa filmowa Wojennych dziewczyn” przenosi się ze skansenu lubelskiego  na ulicę 3 maja 22.  Klimatyczne podwórko, mała scenografia i kilku statystów to tło planu zdjęciowego. Dzisiaj na planie są razem trzy główne bohaterki serialu: Ewka (Vanessa Aleksander) , Irka (Marta Mazurek) i Marysia (Aleksandra Pisula).
od lewej stoją:
Marta Mazurek (IRKA), Vanessa Aleksander (EWKA) i Aleksandra Pisula (MARYSIA)
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
"Dziewczyny wojenne" w lubelskim skansenie - fotorelacje
wtorek, 05 wrzesień 2017
Plan zdjęciowy w poniedziałek miał miejsce w urokliwym skansenie lubelskim.
Tym razem udało mi się uchwycić w obiektywie pozostałe bohaterki serialu: MARYSIĘ JOACHIM (Aleksandra Pisula) i EWKĘ FRONCZAK (Vanessa Aleksander)
fot. Jerzy Jacek Bojarski
od lewej stoją: Aleksandra Pisula i Vanessa Aleksander
image_018.jpgimage_019.jpgimage_013.jpgimage_033.jpg
Czytaj całość...
ARCY BIBLIOTEKARKI W ARCY BIBLIOTECE! ZGADNIJ GDZIE?
poniedziałek, 04 wrzesień 2017
ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ w "Galerii Okna" do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie ul. Peowiaków 12 I pietro
To jest wyjątkowa biblioteka i znakomici bibliotekarze. Twórczy i ze znakomitym poczuciem humoru. Kochają to co robią! Nieprawdaż?
Bawią i uczą, uczą i bawią. Jak tu nie zaglądać do takiej biblioteki? Są wszędzie! Na "Weselu" i w wielkiej sztuce i kulturze ....
image_001.jpg
Czytaj całość...
Lublin- ul. Kowalska. Wizyta na planie serialu "Wojenne dziewczyny" - fotorelacje
niedziela, 03 wrzesień 2017
image_001.jpgW niedzielę zdjęcia były realizowane przy ul. Kowalskiej. Poza aktorami odgrywającymi główne role wystąpiło ponad 100 statystów.
Obecne były grupy rekonstrukcyjne, imponująca inscenizacja i scenografia,  co widać na fotografiach uchwyconych przez reportera Niecodziennika Bibliotecznego - patrz niżej - fot. Jerzego Jacka Bojarskiego
Obok wywiadu udziela
Marta Mazurek- aktorka  filmowa IRKA SZCZĘSNA, jedna z bohaterek serialu TVP "Wojenne dziewczyny". Nie udało mi się sfotografować Ewki i Marysi. Każda z nich wywodzi się z innego środowiska - Irka pochodzi z inteligenckiej, patriotycznej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi. Ich losy splatają się w okupowanej Warszawie.Jutro zdjęcia w lubelskim skansenie.
(jjb)Bohaterki serialu "Wojenne dziewczyny" to Irka, Ewka i Marysia. Każda z nich wywodzi się z innego środowiska - Irka pochodzi z inteligenckiej, patriotycznej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi. Ich losy splatają się w okupowanej Warszawie.

Czytaj więcej na http://film.interia.pl/telewizja/news-wojenne-dziewczyny-marta-mazurek-czyli-serialowa-irka,nId,2350776#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Bohaterki serialu "Wojenne dziewczyny" to Irka, Ewka i Marysia. Każda z nich wywodzi się z innego środowiska - Irka pochodzi z inteligenckiej, patriotycznej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi. Ich losy splatają się w okupowanej Warszawie.

Czytaj więcej na http://film.interia.pl/telewizja/news-wojenne-dziewczyny-marta-mazurek-czyli-serialowa-irka,nId,2350776#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Czytaj całość...
Warszawa-Ogród Sasski,Lublin:Ratusz i Biblioteka Miejska - Narodowe czytanie "Wesela"
sobota, 02 wrzesień 2017
Fotorelacje z Narodowego Czytania:Jerzy Jacek Bojarski
image_001.jpgimage_001.jpg
image_003.jpgimage_004.jpg
Czytaj całość...
Fotorelacje. Bibliotekarze MBP w oczekiwaniu na czytanie "Wesela"
sobota, 02 wrzesień 2017
image_002.jpg
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Sztuka lat 80. z kolekcji Galerii 72 - odsłona druga
piątek, 01 wrzesień 2017
Jeszcze tylko przez najbliższy weekend można będzie oglądać druga odsłonę wystawy „Sztuka lat 80. z kolekcji Galerii 72”, którą Dział Sztuki Współczesnej Muzeum Ziemi Chełmskiej, przygotował i udostępnił w terminie 10.08.-3.09.2017.
image_001.jpg


Pokaz towarzyszył – mającej miejsce 26 sierpnia –  Chełmskiej Nocy Kultury, znajdując tym samym liczną rzeszę odbiorców.
Wszystkich z Państwa, którym czas i możliwości pozwolą, zapraszamy do obejrzenia tej wystawy. Pozostałym zaś, dedykujemy dokumentację w postaci zdjęć, których autorem jest Grzegorz Zabłocki. Lista artystów, których dzieła składają się na ten pokaz, znajduje się na  załączonej „wkładce” przeznaczonej do folderu „Sztuka lat 80. z  kolekcji Galerii 72”.

Czytaj całość...
Kamil Czernic, Moje impresje - wystawa w Filii nr 39 MBP w Głusku
piątek, 01 wrzesień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
Fotorelacje z Festiwalu na Czubach
czwartek, 31 sierpień 2017
image_001.jpgWykonawcy: Maciej Zakościelny - narrator, Sylwia Strugińska - sopran, Andriy Nakonechnyj - trąbka, Nadiya Velychko – organy, Anna Drela - scenariusz, Robert Grudzień - kierownictwo muzyczne, producent spektaklu
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 50 z 2459
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.