Skatepark Lublin na Rusałce dla aktywnych
poniedziałek, 24 luty 2020
image_001.jpgSkatepark Lublin z 14 urządzeniami w terenie, boiskiem do streetballu, małą architekturą, oświetleniem i monitoringiem to nowy kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Rusałka, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dzisiaj (21 lutego) Miasto Lublin oficjalnie udostępniło obiekt miłośnikom ewolucji na deskorolkach, rolkach i rowerach.
– Lublin znacząco wyróżnia się pod względem rozwoju infrastruktury sportowej na tle innych miast. Świadczy o tym rozbudowana baza miejskich obiektów, w skład których wchodzi m.in.: nowoczesny stadion piłkarski Arena Lublin, zrewitalizowany stadion lekkoatletyczny, lodowisko, 11 krytych pływalni, w tym wodny kompleks rekreacyjny Aqua Lublin z basenem olimpijskim. Jednocześnie stale wzbogacamy tę ofertę, tym razem skierowaną zwłaszcza do młodych mieszkańców naszego miasta. Skatepark Lublin to projekt przygotowany i zrealizowany wzorcowo, z uwzględnieniem potrzeb wszystkich środowisk zainteresowanych jego budową – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Czytaj całość...
ZIELONY BUDŻET 2020
piątek, 21 luty 2020
image_001.jpgSzanowni Państwo, łąki kwietne, ogrody deszczowe, nasadzenia przyuliczne, nowe skwery w dzielnicach. Do realizacji w Zielonym Budżecie na 2020 rok trafi 38 projektów, środki przeznaczone będą też na pielęgnację realizacji wykonanych w ramach edycji z 2019 roku.
– Dzięki projektom z Zielonego Budżetu nasze miasto stale zyskuje nowe przestrzenie zielone, jak chociażby cieszące się ogromną popularnością wśród mieszkańców łąki kwietne, które już teraz zajmują w sumie powierzchnię ok.1 ha. Co roku na Zielony Budżet przeznaczamy blisko 2 mln zł. Ciekawe pomysły pozwalają testować nietypowe rozwiązania wzbogacające przestrzeń, jak ogrody deszczowe czy zielone miejsca odpoczynku. M. in. dzięki zaangażowaniu mieszkańców Lublina zostało zasadzonych 436 drzew, 36 tys. krzewów i ponad 6200 bylin. W tym roku, w ramach Zielonego Budżetu, nasadzimy kilkanaście dużych drzew na Krakowskim Przedmieściu od ul. Ewangelickiej do ul. 3 Maja. Towarzyszyć temu będzie naprawa nawierzchni ulicy i chodników oraz utworzenie specjalnych zabezpieczeń tak, by w odpowiedni sposób chronić zasadzone drzewa przed samochodami. Sukcesywnie zrealizujemy „zielone” pomysły mieszkańców, które nie mogły być wykonane w ramach Zielonego Budżetu ze względu na ograniczone środki – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Do tegorocznej edycji Zielonego Budżetu wpłynęło 145 wniosków na łączną kwotę ponad 13 mln zł. Ocenę formalną przeszły 133 wnioski, do realizacji trafi 38 projektów.


Czytaj całość...
Fotorelacja z V-tej rocznicy śmierci śp Andrzeja Kota
środa, 19 luty 2020
image_002.jpgW piątą rocznicę śmierci śp Andrzeja Kota  (1946-2015) w Filii nr 39 w Głusku wspominano znanego lubelskiego grafika Andrzeja Kota przyjaciela Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. 
Wspominania lubelskiego artysty rozpoczął wystawą : „Kocie ogrody na wszystkie pogody”  Lech L. Przychodzki. Często Andrzej wyjeżdżał do swojego brata Zbigniewa do Grodziska Mazowieckiego, gdzie miał oazę spokoju i wypoczynku. Tam tworzył. Swoje remiscencje przed projekcją filmu dokumentalnego „jestem zajęty, bo w Niebo wzięty”- 40 lat znajomości - snuł Jerzy Jacek Bojarski redaktor Niecodziennika Bibliotecznego. Po filmie była projekcja fotografii i opowieści o kocich ogrodach w Grodzisku Mazowieckim Lecha Przychodzkiego. Publika dopisała. Spotkaniu towarzyszyły  prace Andrzeja Kota i rysunek wykonany przez Benka Homziuka. Goście byli częstowani smakołykami
jjb

fot. Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
Wczoraj V-rocznica śmierci śp Andrzeja Kota. Zamiast Linkowskiego Bojarski
wtorek, 18 luty 2020
image_001.jpg
Czytaj całość...
IX. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BRUNONA SCHULZA 2020 W DROHOBYCZU
poniedziałek, 17 luty 2020
wystawsfest-00.jpgW dniach 7–13 czerwca 2020 po raz dziewiąty odbędzie się w Drohobyczu na Ukrainie Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza. Poniżej kilka szczegółów na temat programu i uczestników, zaproszonych gości.

Chociaż trwają jeszcze festiwalowe ustalenia, już wiadomo, że na program SchulzFestu’2020 złoży się co najmniej sto wydarzeń naukowych, literackich i artystycznych, dedykowanych zarówno badaczom i wielbicielom twórczości Brunona Schulza, praktykom i miłośnikom różnych dyscyplin kultury i sztuki, jak i szerokiej publiczności Drohobycza oraz tym wszystkim, którzy zechcą wtedy Drohobycz i Festiwal odwiedzić.
Czytaj całość...
Gdzie mają parkować Czytelnicy MBP Filii nr 34?
piątek, 14 luty 2020
image_003.jpg
Czytaj całość...
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk zwyciężył w plebiscycie na najlepszego samorządowca 2019 roku
piątek, 14 luty 2020
image_001.jpgPrezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk zwyciężył w plebiscycie na najlepszego samorządowca 2019 roku, organizowanym przez serwis PortalSamorzadowy.pl
– Po blisko dekadzie intensywnej pracy, Lublin jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Przyjazny klimat dla przedsiębiorczości skutkował ponad 100 nowych firm, które wybrały Lublin i stworzyły tysiące miejsc pracy. Ponad 4 mld środków przeznaczonych na inwestycje sprawiły, że Lublin jest dobrze skomunikowanym i wygodnym miastem do życia. Cały czas jesteśmy liderem w pozyskiwaniu środków europejskich. W nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 planujemy realizację inwestycji na kolejne 2 mld zł.
Czytaj całość...
Odczyt dra Mieczysława Kseniaka o Koryznach
czwartek, 13 luty 2020
image_001.jpg
Czytaj całość...
Lublin pożegnał Romualda Lipko - muzyka i kompozytora
czwartek, 13 luty 2020
image_005.jpgWczoraj  w archikatedrze lubelskiej  została odprawiona msza św. w intencji śp Romualda Lipko - legendarnego multiinstrumentalistę i kompozytora. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks abp Stanisław Budzik.
Po mszy wykonany został utwór "Czas ołowiu" -  ku pamięci Zmarłego przez muzyków Budki Suflera. Legendarnego muzyka i kompozytora pożegnała w środę rodzina, przyjaciele, gwiazdy estrady oraz tłumy fanów. Na cmentarzu przy ul. Lipowej odbyły się uroczystości pogrzebowe.
jjb
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Marta Orzeszyna - spotkanie autorskie
wtorek, 11 luty 2020
image_001.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 50 z 3129
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.