Niedziela Palmowa 2017
poniedziałek, 10 kwiecień 2017
image_001.jpg
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Tadeusz Kuduk. REMINSCENCJE
poniedziałek, 10 kwiecień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
Konkurs "Legendy lubelskie" w Filii nr 29 MBP
wtorek, 04 kwiecień 2017
image_005.jpgZasiąść w Jury tak sympatycznego Konkursu to wielka frajda. Można się wtedy przekonać, że jest przynajmniej pewne grono Małych Ludzi, które czegoś (jednak!) chce, że coś, prócz codziennej szkolnej rutyny je zainteresowało. Ale i oferta Filii nr 29 MBP dotycząca legend lubelskich, które sama
z przyjemnością przestudiowałam (najbardziej ubawiona faktem, że naleśniki mieszczki Jadwigi przeszły do legendy, której dotąd nie znałam… ) była tak pociągająca, że frekwencja przeszła chyba najśmielsze oczekiwania Państwa Organizatorów.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Spotkanie z Iloną Dworak-Cousin
wtorek, 04 kwiecień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
Bartek Michałowski w "klasztorze kultury Panien Wizytek"
poniedziałek, 03 kwiecień 2017
image_011.jpgAutor prac akwarelowych zrobił w prima aprilis niespodziankę w Galerii Okna  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie i pokazał swoje różnorodne prace, owoce niezwykłych podróży.
Począwszy od dorożki z Drohobycza przed tamtejszym ratuszem, gdzie znajdowały się w okresie międzywojennym rysunki Brunona Schulza. Po historyczne portowe  bardzo urokliwe miasto Akka w Izraelu nad Morzem Śródziemnym. Widz miał okazję poznać klimaty Prowansji i poczuć pachnidła lawendy oraz szum morza  - jego żywioł. Nieobce mu jest Roztocze i Kazimierz, gdzie prowadzi swoją galerię autorską. Michałowski - jak  profesor Władysław Panas - po Lublinie jest przewodnikiem magicznego miasta, które tylko jego wrażliwość uchwyciła nieistniejące miejsca żydowskiego miasta na akwarelach. Profesor czynił to słowem w swoich esejach. To wszystko można obejrzeć do 13 kwietnia w Galerii Okna.
od lewej: Renata Filipiak, Bartłomiej Michałowski i Dariusz Płecha
fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Promocja Biblii Aramejskiej dla każdego na Zamku Lubelskim
czwartek, 09 marzec 2017
image_025.jpgBiblia Aramejska dla każdego. 7 marca 2017 r. odbyła się w Galerii Malarstwa Polskiego XVII- XIX w. Muzeum Lubelskim na Zamku promocja II tomu Biblii Aramejskiej w tłumaczeniu ks. prof. dra hab. Mirosława Wróbla.
Na promocję przybyli goście reprezentujący różne gremia – kościelne, samorządowe i uniwersyteckie, m.in.: Metropolita Lubelski ks. Abp. Stanisław Budzik, prezydent Lublina dr Krzysztof Żuk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, bp Mieczysław Cisło, dziekan Wydziału Teologii KUL – ks. prof. dr hab. Sławomir Nowosad i ks. prof. dr hab. Stanisław Góźdź.

fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
MIESIĄC GRAFIKI KRAKOWSKIEJ
środa, 08 marzec 2017
image_003.jpg
Czytaj całość...
A WSTAWAJŻE JAGÓDECZKO
wtorek, 07 marzec 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
"Lubelskie Impresje Akwarelowe" - Artur Przybysz.
piątek, 03 marzec 2017
image_003.jpgWystawa „Lubelskie Impresje Akwarelowe” Artur Przybysz.  jest pierwszą z cyklu „Sztuka w Oknach” przygotowanego z okazji Jubileuszu 700 – lecia Miasta Lublin. Artysta malarz  jest jednym z 6 artystów, których prace będziemy mogli oglądać w 2017 roku. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia są zastępca dyrektora ds. merytorycznych MBP Renata Filipiak oraz lubelski artysta Dariusz Płecha, dzięki któremu w ubiegłym roku, w tym miejscu, odbyła się wystawa „Lublin w akwareli”. Lubelski artysta mimo, że maluje od lat, to z akwarelą ma do czynienia stosunkowo od niedawna. Akwarela jest uważana za jedną z najtrudniejszych tradycyjnych technik malarskich.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
"Lublin - miasto poetów"
wtorek, 28 luty 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 2405
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.