Lublin zagra Warszawę -"Wojenne dziewczyny"
czwartek, 31 sierpień 2017
image_001.jpgObecnie w Lublinie trwają zdjęcia do serialu „Wojenne dziewczyny”. Tutaj w ramach drugiej serii powstanie 13 epizodów, które będą emitowane na antenie TVP1 do marca 2018 r. W wielu scenach nasze miasto udaje okupowaną Warszawę. Jak zawsze, od reguły jest jeden wyjątek.  Pewien odcinek serialu jest bezpośrednio związany z Lublinem – zapowiada Magdalena Badura, kierownik produkcji z Akson Studio.
foto Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Stanisław Zalewski na Moście Kultury - wystawa
środa, 30 sierpień 2017
image_003.jpgWYSTAWA O STANISŁAWIE ZALEWSKIM NA MOŚCIE IM. INŻ. M. LUTOSŁAWSKIEGO – MOŚCIE KULTURY
do 3 września przez całą dobę

Stanisław Zalewski (1916-2001) bokser, a następnie trener, masażysta i działacz sportowy. Wielce zasłużona postać lubelskiego i polskiego boksu, od urodzenia związany z Lublinem. Postać integralnie wtopiona w sportowy krajobraz naszego miasta.
Swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w Unii Lublin. W zawodniczej karierze stoczył 107 walk, z których przegrał tylko 12 i zremisował 11. Zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w 1937 roku. Był jednym z organizatorów pierwszego w powojennej Polsce meczu bokserskiego, jaki odbył się 20 sierpnia 1944 roku w lubelskim kinie "Apollo".

Czytaj całość...
Próba generalna. Bibliotekarze z MBP czytają "Wesele"
wtorek, 29 sierpień 2017
image_004_.jpg
Czytaj całość...
Narodowe Czytanie "Wesela" przez bibliotekarzy MBP
poniedziałek, 21 sierpień 2017
image_001_.jpgMiejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Zapraszamy 2 września 2017 roku o godz. 16.00 przed kamienicę, w której znajduje się Filia nr 21 MBP (Rynek 11).

Podczas Narodowego Czytania pracownicy Biblioteki, ubrani w stroje z epoki, zabiorą uczestników do podkrakowskich Bronowic. Wszystko to w specjalnie na tę okazję przygotowanej scenografii, przy akompaniamencie muzyki i śpiewu w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Głuskowianki". Do wspólnego czytania organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Dla aktywnych uczestników wydarzenia przewidziane zostały nagrody książkowe.

Bezpłatny wstęp
Czytaj całość...
Biblioteka na Nałkowskich całkowicie podporządkowana komputeryzacji
piątek, 11 sierpień 2017

image_001.jpgNowa siedziba biblioteki na osiedlu Nałkowskich od sześciu lat mieści się w budynku po banku. Wcześniej znajdowała się przez wiele lat w żłobku. Okazało się, że ta lokalizacja przy pasażu osiedlowym jest lepsza, a sama powierzchnia placówki wynosi 166m2. Ta lokalna biblioteka jest wyjątkowa pod każdym względem. Po pierwsze jest tutaj klimatyzacja, po części scheda po banku, po którym została instalacja do klimatyzacji. Reszty dopełnił dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie - Piotr Tokarczuk, który dopilnował jej założenia. Tak więc afrykańskie upały nie są w niej straszne. Dla pełnej informacji należy dodać, że taki luksus mają jeszcze Filie: nr 24 na Juranda i Biblio na Szaserów.

fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Najmniejsza ze wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
czwartek, 10 sierpień 2017
image_005.jpgimage_006.jpgW Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie od 2010 roku trwają prace retrospektywne nad rozbudową katalogu elektronicznego. Do przejścia na emeryturę w lutym 2017 roku kierownictwo dzierżyła Barbara Szpilarewicz z Działu Opracowania Zbiorów, obecnie kierownikiem jest Magdalena Łaska. Do tej pory już w dwunastu placówkach wypożycza się książki przy pomocy katalogu elektronicznego.  Filia nr 15 jest czternastą z kolei , gdzie wprowadza się katalog elektroniczny. W niej od grudnia 2016 roku pracuje Paweł Opiłowski  z Zespołu Opracowania Retrospektywnego.

Od lewej stoją:
Magdalena Łaska i Barbara Szpilarewicz
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Soliści i Chór Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego "Lutnia Lubelska"
czwartek, 10 sierpień 2017
image_001.jpgW ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin - Czuby wystąpił chór - „Lutnia Lubelska” Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz soliści: Ewa Wołoszkiewicz-sopran, Michał Wajda-Chłopicki-alt, Nazar Lozinski-tenor, Andrzej Gładysz-baryton, Tomasz Mazur-bas, Robert Grudzień – organy z koncertem: ANTONIN DVORAK – MSZA D-DUR .
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Akwarele w OKNACH Minh Dama
środa, 09 sierpień 2017
image_016.jpgW Galerii OKNA odbył się wernisaż Minh Dama  pt."TRZY Kontynenty" w ramach cyklu "Sztuka w OKNAch" projekt jest związany z obchodami 700 - lecia Lublina. Uroczystościom otwarcia towarzyszyła wietnamska muzyka zespołu BLUE  WAVE. Publika dopisała. Były tłumy. Wśród gości wtorkowego wernisażu rozlosowano  jedną akwarelę pt. „Bocian” .
fot. Jerzy Jacek BojarskiCzytaj całość...
Minh Dam - Trzy kontynenty
poniedziałek, 07 sierpień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
"Papieżowi Franciszkowi w podziękowaniu za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie"
poniedziałek, 07 sierpień 2017
image_002.jpgW dniu 26.07.2017 w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie w cyklu koncertów organowych gościliśmy zespół z Argentyny:  „La Fanfarria del Capitan”. Goście swym gorącym temperamentem rozbawili publiczność, która od dawna nie miała okazji spotkać się z tak energicznym wyrazem artystycznym.

"La Fanfarria Del Capitan" to argentyńska grupa muzyczna z Buenos Aires. Zespół został założony przez Victorię Cornejo i Francisco Jeronimo Cassagne Mercado 2004 roku. Są oni uważani za twórcę gatunku „Fanfaria Latina”, która zawiera elementy rocka, cumbii (typowa cumbia jest elementem folkloru niektórych krajów Ameryki Południowej), tanga, ska (styl muzyczny ska zawiera duży ładunek emocjonalny, charakteryzuje się przede wszystkim szybkim tempem, zdecydowana większość utworów ma charakter taneczny), muzyki bałkańskiej i łacińskiej. Zespół koncertuje na całym świecie. Daje do 90 koncertów w ciągu roku!
fot. Dariusz Jaremek


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 2459
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.