Świetny Lutosławski Quartet na KUL, czyli bez daru bilokacji cz.I.
wtorek, 13 grudzień 2016
image-004.jpgW Lublinie trzeba mieć doprawdy dar bilokacji i używać go wtedy, kiedy prawie (lub - o tej samej) porze mają miejsce koncerty, w których chętnie by się uczestniczyło. Tym razem (czyli 11 grudnia) i, niestety nie po raz pierwszy, tak było. Niżej podpisana podzieliła więc czas między dwa różne koncerty, które na szczęście nie odbywały się na antypodach Lublina, więc mogła dość szybko się przemieścić. Ale i tak wysłuchała tylko cz . I  kolejnej odsłony Opus Magnum na KUL, aby zdążyć jeszcze na część koncertu muzyki Jana Sebastiana Bacha w Kościele Pobrygidkowskim.
Na koncert grudniowy Opus Magnum szykowałam się od września, więc tym bardziej zorganizowanie prawie w tym samym czasie innego koncertu (a chciałam wysłuchać obydwu, dobrze, że nie skończyło się to jak w wierszyku A. Fredry) niemiłosiernie mnie zeźliło. Zwłaszcza, że na ten drugi otrzymałam sympatyczne koleżeńskie zaproszenie. Na szczęście (w moim przypadku przynajmniej) muzyka (zwłaszcza tak wykonana) łagodzi obyczaje i żadnej awantury nie wywołałam!
A Opus Magnum tym razem wypełnił muzyką zagraną r e w e l a c y j n i e Lutosławski Quartet. Zespół ten gościł już w Lublinie na I Międzynarodowym Festiwalu - ANDRZEJ NIKODEMOWICZ - czas i dźwięk, kiedy 24 września 2012 r. w Bazylice O.O. Dominikanów.
Czytaj całość...
[...Podwajam ci pensję...] - Opowieść wigilijna w lubelskiej bibliotece
poniedziałek, 12 grudzień 2016
image_015.jpgJuż po raz drugi pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej - Katarzyna Poleszak, Maria Dąbrowskiej, Dorota Olejniczek-Klementewicz, Marta Piasecka, Marta Mazurek, Agnieszka Kucharska i Dariusz Jóźwik wcielający się w rolę głównego bohatera - Ebenezera Scrooge’a, oddadzą atmosferę moralitetu w stylu wiktoriańskim. Opowiadanie Karola Dickensa pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej, kiedy to ukazuje mu się duch Jakuba Marleya – jego zmarłego partnera w interesach, cierpiącego pod ciężarem łańcucha win, który wykuł sobie za życia.
fot. Jerzy Jacek Bojarski


Czytaj całość...
Tomasz Budzyński - Miłość
piątek, 09 grudzień 2016
image_003.jpg
Czytaj całość...
Anioł w Bramie
piątek, 09 grudzień 2016
image_001 .jpg
Czytaj całość...
Koncert Mikołaja Pałosza "AVC"
piątek, 09 grudzień 2016
image_001.jpg
MUZYCZNA SCENA EKSPERYMENTALNA
zaprasza na koncert:

Mikołaj Pałosz „AVC”


16 grudnia 2016 (piątek), godz. 19:00
Sala Rozdroży 1, (budynek Centrum Kultury w Lublinie), ul. Peowiaków 12
wstęp wolny
Czytaj całość...
Jan Sebastian Bach w kościele pobrygidkowskim
piątek, 09 grudzień 2016
image_001.jpg
Czytaj całość...
Grzegorz Filip i jego pisarstwo
piątek, 09 grudzień 2016
image_001.jpg
Czytaj całość...
MIGAWKI Z BRITISH MUSEUM
czwartek, 08 grudzień 2016
image_001.jpg
Fot. Jerzy Jacek Bojarski 3.12.2016
Czytaj całość...
Promocja Akcentu nr 4/2016 w Radiu Lublin
czwartek, 08 grudzień 2016
image_008.jpg
Od lewej Bogusław Wróblewski i abp Stanisław Budzik
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Rysownik-Ożóg, kucharz-Boss i prezenty w Hades-Szeroka
czwartek, 08 grudzień 2016
image_011.jpgWczoraj  w Hades-Szeroka  przy Grodzkiej 21 było mikołajkowo i przedświątecznie! Karp faszerowany. Rysunki z motywem ryby czyli wystawa Stanisława Ożoga, wybitnego artysty, grafika, rysownika, ilustratora z Rzeszowa, stałego uczestnika Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu i Bruno4ever w Lublinie. Podczas wieczoru miało miejsce spotkanie z Jeanem Bossem, Najlepszym Kucharzem Świata, mistrzem kuchni molekularnej!;
Atrakcją były także  cyfrodruki Stanisława Ożoga i mini prace innych artystów na prezenty mikołajkowe: MILI LUDZIE, DOBRE TOWARZYSTWO.
Od lewej siedzą:
Ela Cwalina,Stanisław Ożóg, Jean Boss i Waldemar Sulisz
fot.Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 2364
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.