Konferencji Studia Electronica w Rzeszowie
poniedziałek, 27 luty 2017
image_002.jpgKonferencji „Studia Electronica” odbyła się w Rzeszowie i była poświęcona działalności Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, wygłoszono wiele ciekawych referatów, w tym prof. dr hab. Mariusza Dubaja. Zaprezentował on kilka swoich wspaniałych kompozycji, które spotkały się z zainteresowaniem. Na koniec sesji odbył się koncert muzyki elektronicznej z kwadrofoniczną projekcją dźwięku.
prof. UMCS Mariusz Dubaj
Czytaj całość...
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
czwartek, 23 luty 2017
23 lutego 2017 r. w Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją rusza czwarta edycja kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”, a pierwsza poświęcona tej chorobie u seniorów. W Polsce na depresję cierpi ponad półtora miliona Polaków. Niestety wciąż większość osób nie podejmuje walki z tą śmiertelnie niebezpieczną chorobą, która coraz częściej dotyka również seniorów.
image_001.jpg
Czytaj całość...
Obrona i promocja doktorska na KUL JP II Krystyny Rybickiej
czwartek, 23 luty 2017
image_0090 (1).jpgMoja rozprawa nie otwiera przede mną ścieżki naukowej,  jest formą podsumowania, zebraniem 34 lat pracy w bibliotece i 15 lat pracy pedagogicznej. Stanowi więc dla mnie moment szczególny.
Rozprawa nosi tytuł  O kreacjach przestrzeni w sztuce XX wieku na podstawie twórczości Tadeusza Mysłowskiego. Składa się z 13 rozdziałów, konstruowanych w taki sposób, aby zestawić zagadnienia związane z  twórczością Tadeusza Mysłowskiego, artysty żyjącego, wywodzącego się z Lublina, zamieszkałego w Nowym Jorku, zajmującego się abstrakcją geometryczną, z wybranymi zagadnieniami kreacji przestrzeni w sztuce XX wieku.
Rozpoczyna się od prezentacji przestrzeni transmigracyjnej  -  przestrzeni życia – czyli umiejętności funkcjonowania jednostki pozostającej w ciągłej podróży, współczesnego nomady, gdzie pędzący świat, w paradoksalny sposób staje się jednym z nielicznych stałych elementów egzystencji.
fot. Mieczysław Kseniak - obrona
fot. Jerzy Jacek Bojarski - promocja doktorska
Czytaj całość...
"Po dwóch stronach Karpat. Podróż na Ukrainę 2016"
środa, 22 luty 2017
Zaproszenie.jpg
Czytaj całość...
Nie zawsze pastelowo, Magdalena Mańkowska
sobota, 18 luty 2017
image_010.jpgWczoraj (17.02.2017) w galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, mieszczącej się przy ulicy Grodzkiej 34, o godz. 17:00 miał miejsce wernisaż wystawy Magdaleny Mańkowskiej z Lublina. Zawodowo artystka związana jest ze Szkołą Muzyczną im. Tadeusza Szeligowskiego, gdzie prowadzi zajęcia z fortepianu. Swoje pasje artystyczne przenosi również i poszerza w sztukach plastycznych, zwłaszcza w technice pasteli. Jak sama stwierdziła, malowaniem interesuje się od dzieciństwa. Na wystawie Pani Magdalena zaprezentowała dwa zestawy prac, pod wspólnym tytułem „Nie zawsze pastelowo”.
fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Plakaty - Bohdan Butenko
sobota, 18 luty 2017
image_002.jpgNa wystawie można zobaczyć ponad 70 plakatów Bohdana Butenki, plakaty filmowe, teatralne i te prezentujące spektakle dla dzieci, ale również bardzo poważne, przygotowywane np. dla Teatru Wielkiego w Warszawie. Zobaczymy również plakaty reklamowe z czasów PRL! Plakaty dla kina objazdowego! Ułożone są tematycznie, wszystkie oryginalne, z epoki.
Pragnę zwrócić uwagę Państwa na  projekty plakatów, wykonane farbami wodnymi w proporcji 1:1, eksponowane obok wydruków. Rarytas dla oka, tym bardziej w czasach nam współczesnych, kiedy proces wykonania grafiki opiera się najczęściej na znajomości odpowiednich programów komputerowych. Okazuje się jednak, że wartość pomysłu, kompozycji pozostaje bez zmian, jednakowo trudna. Dlaczego plakaty?
od Lewej: Bohdan Butenko i Krystyna Rybicka
fot. Jerzy Jacek BojarskiCzytaj całość...
Andrzej Kot - Panie weź go do Nieba!
piątek, 17 luty 2017
image_003.jpg
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym na wieki wieków, Amen.
Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie !
Panie Miłosierdzia świeć nad jego duszą !
Czytaj całość...
Targi Edukacyjne2017 - Nagrody targowe rozdane
piątek, 17 luty 2017
image_004.jpgZnamy zwycięzców Konkursu "Forma Promocji Targowej" Targów Edukacyjnych. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: szkoły średnie i szkoły wyższe. Poznajcie zwycięzców.
Komisja Konkursowa obradowała w składzie:
Przewodniczący Komisji: Urszula Kozak z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
od lewej Jacek Krzysztof Żurek i Krystyna Węclewicz-Grajek
Fot. Targi Edukacyjne


Czytaj całość...
MIESIĄC GRAFIKI KRAKOWSKIEJ
czwartek, 16 luty 2017
image_002.jpgW czwartek 9 III 2017 roku rozpoczynamy  Miesiąc Grafiki Krakowskiej. Miesiąc Grafiki to cykl wystaw przedstawiających polskich grafików warsztatowych reprezentujących różne ośrodki artystyczne. W roku 2017 przyszedł czas na długo oczekiwanych grafików krakowskich.
Krakowscy graficy należą do jednych z najznakomitszych. Przegląd ich prac to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Lublinie w bieżącym roku. Zobaczymy drzeworyty, miedzioryty, litografie, wklęsłodruk oraz serigrafie, takich artystów jak: Bogdan Miga, Piotr Panasiewicz, Krzysztof Tomalski, Henryk Ożóg, Marcin Surzycki, Marta Bożyk, Kacper Bożek, Krzysztof Świętek, Stefan Karczmarek, Tomasz Winiarski, Marlena Biczak, Bartłomiej Chwilczyński oraz ich studentów.
Piotr Panasiewicz, litografia 2015  50x70


Czytaj całość...
Walentynka Pierwsza....Walentyna Twist
środa, 15 luty 2017
rys. Benek Homziuk
image_037.jpg

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 2405
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.