Skatepark Rusałka
wtorek, 28 styczeń 2020
image_002.jpgJuż w wkrótce do nowoczesnych obiektów sportowych i rekreacyjnych Miasta Lublin dołączy Skatepark Rusałka. Jego budowa właśnie się zakończyła i obiekt jest już po odbiorach technicznych. Skatepark zostanie dopuszczony do użytkowania po uzyskaniu pozwolenia od nadzoru budowlanego. Ze skateparku będzie można korzystać po oficjalnym otwarciu, które nastąpi jeszcze w lutym.


Czytaj całość...
"Zwierzę się Wam"
poniedziałek, 27 styczeń 2020
image_001.jpg
Promocja kwartalnika "Kontesty" PLANETA SCHULZ
poniedziałek, 27 styczeń 2020
image_001.jpg
Czytaj całość...
Andrzej M. Krawczyk, fantasmagorie
poniedziałek, 27 styczeń 2020
image_017.jpg
Czytaj całość...
Krystyna Staś, Kwiaty
środa, 22 styczeń 2020
image_001.jpg
Powiększ
W poszukiwaniu jedności sztuk
wtorek, 21 styczeń 2020
image_001.jpgMiejska Biblioteka Publiczna
Instytut Historii Sztuki KUL
Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych
Wydział Artystyczny UMCS

Marta Ryczkowska     

Sztuka ziemi dzisiaj. Natura jako element procesu twórczego.

22 stycznia 2020 r. o godz. 17.30
Filia nr 2 MBP ul. Peowiaków 12

Sztuka współczesna jest odbiciem tendencji we współczesnym świecie – zagrożeń płynących z eksploatacji środowiska, gwałtownego ocieplenia klimatu, wymierania gatunków flory i fauny. Artyści sięgają do źródeł, próbują znaleźć sposób na przywrócenie zerwanej łączności ze światem natury: Olafur Eliasson pokazuje w galeriach nietypowe rzeźbiarskie „materiały” takie jak światło, woda oraz temperatura powietrza, Neri Oxman w oparciu o biologiczne obserwacje opracowuje organiczne materiały do projektowania obiektów artystycznych. W Polsce rolę czujnego barometru relacji sztuki z przyrodą spełnia festiwal Land Art. Od kilku lat odbywa się na Podlaskim Przełomie Bugu i skupia artystów z całego świata. Interwencje oraz działania artystyczne w naturze wzbogacają krajobraz, ale także pomagają zrozumieć głębszy sens naszej relacji z otoczeniem. W kontekście niepokojących zmian na naszej planecie hasła przewodnie kolejnych edycji festiwalu: droga, rzeka, dom, ogród, święto są wyrazem tendencji powrotu do natury w jej lokalnym i globalnym wymiarze. Podczas wykładu zostaną zaprezentowane różne drogi, które do tego prowadzą.


Czytaj całość...
Oddaj swój głos na Hanię Król z Radawca Dużego
poniedziałek, 20 styczeń 2020
Nie tak dawno pisałem o Hani Król z Radawca Dużego w Niecodzienniku Biliotecznym, Hania Król w podróży ze skrzypcami z gminy Konopnica do wielkiego Wiednia! , bo raptem 16 stycznia 2019 roku. Jestem cichym obserwatorem rozwoju talentu Hani. Obecnie bierze udział w Akcji Enea Akademia Talentów.
Reprezentuje Województwo Lubelskie - wesprzyjmy ją głosami!
safe_image.php.jpg
Hanna K., Radawiec Duży, V klasa
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie


Czytaj całość...
Najbardziej biblioteczny kot w mieście
poniedziałek, 20 styczeń 2020

image_001.jpgPowiększ
Wykład Grzegorza Sztala, "Rola fotografii w powstaiu styczniowym"
poniedziałek, 20 styczeń 2020
image_001.jpg
Powiększ
Zobaczcie jak jest dobrze przebywać razem z braćmi!
piątek, 17 styczeń 2020
image_002.jpgXXIII  Dzień Judaizmu w  Lublinie, ze względu na szabat odbył się dzień wcześniej  tj. 16  stycznia. Tego roczne spotkanie było pod hasłem „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować” (Wj 20,8).
Aula Metropolitalnego Seminarium duchownego  była pełna.  Liturgii słowa bożego przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło, który wygłosił homilię.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 3129
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.