Coroczne kolędowanie z Chórem La Musica!
piątek, 11 styczeń 2019

Slajd4.JPG


Czytaj całość...
Katarzyna Kukułowicz i Emilia Rusin w Galerii Biblio
czwartek, 10 styczeń 2019
image_002.jpg
Czytaj całość...
"Otwarta brama" - o. Tomasz Dostatni
wtorek, 08 styczeń 2019
image_001.jpgOśrodek „Brama Grodzka — Teatr NN” i Wydawnictwo Poznańskie zapraszają na promocję książki Tomasza Dostatniego OP „Otwarta brama”. Spotkanie z autorem i Małgorzatą Bielecką-Hołdą poprowadzi Grzegorz Józefczuk.
Termin: 8 stycznia (wtorek) 2019 roku, godz. 17.00
Miejsce:
Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21, Lublin
O książce "Otwarta brama" ze Wstępu Małgorzaty Bieleckiej-Hołdy:
Ludzie, miejsca, historia, zdarzenia – tak można określić tematy tekstów zawartych w tym zbiorze. Ale ci ludzie, miejsca, i zdarzenia są dla ojca Tomasza Dostatniego pretekstem do pokazania jego sposobu widzenia i rozumienia świata. Można go określić jako człowieka, który z historii, z wypadków dnia codziennego, a także z praktyki polskiego Kościoła, często dalekiego od tego, jakim chcielibyśmy go widzieć, wydobywa chrześcijaństwo.
Czytaj całość...
Mariusz Orłowski, Puławscy zielonoświątkowcy.
wtorek, 08 styczeń 2019
image_001.jpgZielonoświątkowcy. Słów kilka na temat pracy Mariusza Orłowskiego Puławscy zielonoświątkowcy. Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Puławach w latach 1991-1995, Wydawnictwo Naukowe „Semper”, Warszawa 2018.

Mariusz Orłowski, teolog, pedagog kultury, polonista, doktorant Instytutu Ekumenicznego KUL, przed laty zaangażowany w działalność ruchu zielonoświątkowego na Lubelszczyźnie, podjął próbę przedstawienia historii tegoż ruchu na przykładzie zboru zielonoświątkowego w Puławach. Posiłkując się bogatą literaturą, a także bazując na osobistych wspomnieniach związanych z posługą pastorską w zborze KChWE w Puławach, Autor pracy przybliża Czytelnikowi historię i działalność tej wspólnoty eklezjalnej w latach 1991-1995 oraz prezentuje najważniejsze osoby zaangażowane w tym czasie w działania misyjno-ewangelizacyjne zboru. Jak podkreśla jeden z recenzentów, praca M. Orłowskiego stanowi cenne narządzie i wzorzec w dalszych badaniach pentekostalnego fenomenu w naszym kraju.

Czytaj całość...
ANDRZEJ GOSIK Dwa światy - Galeria Okna
wtorek, 08 styczeń 2019
image_001.jpgpowiększ
Czytaj całość...
EWA BRODZIAK Fotografie wyobrażenia
wtorek, 08 styczeń 2019
image_001.jpg
ROK STANISŁAWA MONIUSZKI ROPOCZĘTY!
wtorek, 08 styczeń 2019
image_001.jpgW sobotę 5 stycznia 2019 r. o godz. 14 - tej rozpoczął się ROK STANISŁAWA MONIUSZKI. Nie tylko polski, bo ogłosiło go także na wniosek Polski, Litwy i Białorusi  - UNESCO. To ważne i piękne. Może uda się takiej okazji Polakom nie zmarnować!  
Imieniem Kompozytora nazwano Dworzec Centralny w Warszawie. Tablicę poświęconą Kompozytorowi - autorstwa Tomasza Górnickiego, umieszczono przy wschodnim wejściu na parter dworca od strony ul. Emilii Plater.
W uroczystości wziął udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, prezes Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki Jolanta Rostworowska, pełnomocnik MKiDN ds. organizacji obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Waldemar Dąbrowski, prezes Polskich Kolei Państwowych S.A. Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk, członek zarządu Fundacji im. Stanisława Moniuszki Elżbieta Janowska-Moniuszko oraz potomkowie kompozytora.
Czytaj całość...
Życzenia Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
czwartek, 20 grudzień 2018

image_001.jpg

W tę Cichą Noc,

kiedy Bóg się rodzi ,

a moc truchleje,

życzymy,

by objawiona przedziwna miłość skierowana dla Światu

znalazła miejsce w naszych sercach.


Czytaj całość...
Zjawiskowa malarka Anna Świerbutowicz-Kawalec tworząca k o l o r a m i
środa, 19 grudzień 2018
image_011.jpgKIM jest ANNA ŚWIERBITOWICZ-KAWALEC? Zjawiskowa Artystka to, dla jednych byłby to przypadek, a dla mnie to dar z niebios, że  mi się objawiła.
Ani jej nie znałem, ani tym bardziej jej prac. Trafiła do mnie do Niecodziennika Bibliotecznego by zdobyć informacje jak odszukać  "szefostwo" Galerii Okna w Miejskiej Bibliotece Publicznej.  W czym mogłem, to pomogłem. Drogę wskazałem jak przysłowiowy GPS. I tyle informacji tytułem prezentacji sytuacji . Poprosiłem o cv artystyczne i kilka prac, by się czegokolwiek dowiedzieć o Artystce i ewentualnie zamieścić coś w Niecodzienniku.
Pismo przecież niecodzienne i sytuacje również nietuzinkowa, więc warto zawiesić oczy na pracach Anny ŚWIERBUTOWICZ -KAWALEC i zapoznać się z jej sylwetką.
malarstwo plenerowe Barwy Roztocza, akryl


Czytaj całość...
Zmarł Piotr Bartoszewski
poniedziałek, 17 grudzień 2018
image_003.jpgDrodzy Przyjaciele i Znajomi,
w ostatnim czasie udostępniałam na swoim profilu posty Piotra Bartoszewskiego dotyczące działań zmierzających do utworzenia w Osuchach, Muzeum Partyzantów. Oboje, jako dzieci Partyzantów mocno angażowaliśmy się w tę sprawę. Przed tygodniem Piotr został wybrany prezesem Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i liczne plany oraz pomysły na urzeczywistnienie idei Muzeum zaczęły być realnymi.
W dniu wczorajszym w moim domu miało odbyć się spotkanie dzieci dowódców AK Inspektoratu Zamojskiego. Zaproszeni byli: Piotr Bartoszewski syn Konrada Bartoszewskiego ps Wir, Waldemar Błaszczak syn Edwarda Błaszczaka ps Grom i Józefa Mieczysława Zbożęcka córka Józefa Steglińskiego ps Cord. Piotr Bartoszewski nie przyjechał.
fot. Beata Wijatkowska

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 2829
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.