Program XXI Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2017
poniedziałek, 07 sierpień 2017
image_027.jpg
Jubileusze Gieorgija Agratiny i Konstantego A. Kulki na Czubach
poniedziałek, 07 sierpień 2017
image_024.jpgW dniu 19.07. 2017 r. w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie mieliśmy okazję uczestniczyć w JUBILEUSZU GEORGIJA AGRATINY I KONSTANTEGO A. KULKI.
Na wydarzenie z udziałem tych artystów miłośnicy muzyki czekają często cały rok. Nie zawiedli się i tym razem. Mistrzowie: Georgij Agratina – fletnia Pana, cymbały, fujarka; Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce; Robert Grudzień – organy, fortepian wykonali utwory, przy których widzowie upajali się i brzmieniem muzyki, i mistrzostwem wykonania poszczególnych utworów. Wirtuozerię docenili wszyscy przybyli nagradzając wykonawców gromkimi brawami.
Nie często można dziś usłyszeć fujarkę czy cymbały. Georgij Agratina porwał swoją muzyką słuchaczy do czasów Mickiewicza i Pana Tadeusza...
Dariusz Jaremek

Czytaj całość...
Fotorelacje z koncertu inauguracyjnego festiwal organowy
piątek, 30 czerwiec 2017
image_003.jpgKoncert inauguracyjny XXI Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin - Czuby odbył się 28 czerwca o godz. 19.00 w Parafii pw. Świętej Rodziny. Tegoroczna impreza połączona jest z obchodami 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lublinie i 700-lecia miasta. Podczas koncertu wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej z programem "Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie" – Jan Paweł II do młodzieży.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Na Kociej elewacji Jarek Koziara pracowity jak pszczoła, twórczy i zwinny jak Kot...
piątek, 30 czerwiec 2017
image_013.jpgTo genialne i nietuzinkowe upamiętnienie Andrzeja Kota w Lublinie zawdzięczamy Jarkowi Koziarze. Uroczyste odsłonięcie elewacji - memento Andrzeja  strzał w dziesiątkę. Wyrazem nawiązywało do lubelskich staromiejskich elewacji. Na „dziesiątkę” PRL-u, a faktycznie w trzecią rocznicę, bo PRL zaistniał od 1952 roku  Lubelskie Stare Miasto zostało fasadowo odpicowane i pojawiły się sgraffiti wybitnych Lublinian i okołolublinian. To zapewne podchwycił lubelski Artysta kształcony w Pszczelej Woli na pszczelarza. Piszę o tym dlatego,że Jarek zna pracę pszczół jak mało kto wśród artystów. Mentalność trutnia jest mu obca.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
ZŁOTE GÓRY DLA ANDRZEJA KOTA!!!
piątek, 30 czerwiec 2017
Zimage_001.jpgłote góry po śmierci dla Andrzeja Kota!
Dlaczego?
Bo w pierwszym kadrze filmu  Bojarskiego Andrzej prorokuje, że: "artystom należą się złote góry!, ale po śmierci". Najpierw arcy wysublimowany i dopieszczony album OT KOT przygotowany przez Jarka Koziarę. Potem dokumentalny, mało komu znany, film Jerzego Jacka Bojarskiego "jestem zajęty, bo w Niebo wzięty" (wyświetlany w rocznicę śmierci) -2016). Obecnie w TNN pokaz filmu Grzegorza Linkowskiego "Zwierzę na papierze" . I odsłonięta przez Koziarę elewacja Andrzeja Kota na Grodzkiej. Zapewne album i elewacja najbardziej by przypadły do gustu ANDRZEJOWI KOTOWI!? - bo oddają sznyt artystyczny lubelskiego grafika. Dobrze, że powstały dwa różne filmy dokumentalne. Myślę życzeniowo, że następną  i złotą górą wina być stała ekspozycja twórczości. Gdzie? I w jaki sposób? - Nie wiem? Początek zrobił Koziara wchodząc z Kotem na elewację Grodzkiej. Filmy dopowiadają reszty. Sanok ma Beksińskiego my KOTA.
FOT. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Yaakov Lemmer i Filharmonicy Lubelscy
piątek, 30 czerwiec 2017
koncert.jpg3 lipca o godz. 19.00 odbędzie się koncert inaugurujący Zjazd Lublinerów - międzynarodowe spotkanie dawnych żydowskich mieszkańców miasta i ich potomków. W Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur wystąpi  Yaakov Yanky Lemmer - jeden z najlepszych kantorów na świecie, mieszkający na co dzień w Nowym Jorku. Zjazd, organizowany przez Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN", jest jednocześnie elementem obchodów 700-lecia Lublina, a tym samym okazją do podkreślenia wkładu kultury żydowskiej w budowanie tożsamości Lublina.


Czytaj całość...
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ BOLESNEJ W HACZOWIE
środa, 28 czerwiec 2017
image_005.jpgSZLAKAMI ARCHITEKTURY DREWNIANEJ NA PODKARPACIU - HACZÓW
Piękny drewniany kościół, wzniesiony na przełomie XIV i XV wieku z modrzewiowych bali, w panującym wówczas stylu gotyckim, góruje nad przepływająca przez wieś rzeką Wisłok. W 2003 roku wpisany został na listę UNESCO. Tuż obok stoi nowy kościół ( z XX wieku ). Razem tworzą Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Niezwykłe, nastrojowe i klimatyczne miejsce - sprzyja refleksji i modlitwie.
Fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Inauguracja XXI Międzynarodowego Festiwalu Organowego na Czubach w Lublinie
środa, 28 czerwiec 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
"Zwierze na papierze"  premiera filmu Grzegorza Linkowskiego
wtorek, 27 czerwiec 2017
image_002.jpgPremiera filmu Grzegorza Linkowskiego "Zwierze na papierze".
W ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin, 28 czerwca, odbędzie się premiera filmu Grzegorza Linkowskiego „Zwierze na papierze” oraz uroczyste odsłonięcie elewacji – memento Andrzeja Kota, wybitnego artysty, grafika, mistrza sztuki kaligraficznej i drukarskiej, projektu Jarosława Koziary. Wydarzenia maję charakter otwarty.

„Zwierze na papierze” – premiera filmu Grzegorza Linkowskiego
28 czerwca, godz. 17.30
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”
ul. Grodzka 21

Uroczyste odsłonięcie elewacji – memento Andrzeja Kota autorstwa Jarosława Koziary

28 czerwca, godz. 18.30
ul. Grodzka 17


Czytaj całość...
BALET-"ALICJA W KRAINIE CZARÓW"- TEATR TAŃCA GRAWITAN
poniedziałek, 26 czerwiec 2017
image_002.jpg
Fotorelacje: Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 2459
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.