Oratorium na Boże Narodzenie Jana Sebastiana Bacha
środa, 07 grudzień 2016
image_001.jpg
Czytaj całość...
Koncert Laureatów X Miejskiego Konkursu Recytatorskiego
piątek, 25 listopad 2016
image_001.jpg
Czytaj całość...
Eric Lu- Narodowy Koncert Listopadowy
piątek, 25 listopad 2016
image_001.jpg
Czytaj całość...
Adam Kulik na filmowo i książkowo z prądem Bugu
czwartek, 24 listopad 2016
image_002.jpgDnia 24 listopada 2016 r. w Filii nr 13 MBP w Lublinie członkiniom Klubu Aktywnego Seniora swoją najnowszą książkę pt. "Nostalgia Wschodu. Z biegiem Bugu" zaprezentował Adam Wiesław Kulik, znany lubelski pisarz, autor wielu filmów dokumentalnych i edukacyjnych. Spotkanie stało się
okazją do wyemitowania filmu pt. "Z biegiem Bugu", zrealizowanego przez TVP Lublin. Uczestnicy spotkania mogli odbyć podroż po dawnych Kresach Rzeczypospolitej, uchwyconych przez lubelskiego reportera na samym początku wieku XXI.
(lumar)
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Świdnik:"ech, połączył ich kisiel..."
czwartek, 24 listopad 2016
Rysował Benek Homziuk
ech, połączył ich kisiel...,oł.kred.pap.,-23.11.2016 r
image_014.jpg

Czytaj całość...
Jerzy Kisielewski na Kalinie
środa, 23 listopad 2016
image_008.jpgWczoraj wieczorem w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie niezwykłym gościem spotkania był Jerzy Kisielewski, syn słynnego „Kisiela”, autor książki „Pierwsza woda po kisielu”. Jego narracja była o niezwykłym domu rodzinnym,  który odwiedzały znakomitości polskiej sceny kulturalnej i nie tylko. Nie zabrakło anegdot, bo ojciec Stefan był barwna postacią życia społeczno-kulturalnego, jak i politycznego. Jerzy z pasją opowiadał o swoim warsztacie dziennikarskim, o pierwszych strajkach w PRL-u w latach osiemdziesiątych, o pracy w radio i telewizji. 

Rozmawiają Jerzy Kisielewski i Urszula Rybak
fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Dwa i pół tysiąca czytelników w Filii nr 23 w szpitalu przy ul. Prof. Antoniego Gębali
wtorek, 22 listopad 2016
image_009.jpgMiejska Biblioteka Publiczna w Lublinie posiada 39 filii z czego cztery znajdują się w szpitalach. Jakie było moje zdziwienie, kiedy pani kierownik Halina Zembrzuska oznajmiła,że właśnie dzisiaj zapisała dwu i pół tysięcznego czytelnika. Małe święto.
Ruch w filii jak  w godzinach szczytu na przejściu ulicznym. Dzieci na wózkach, lekarze, pielęgniarki, rodzice z pociechami wszyscy prą do biblioteki,bo w szpitalu jest czas na czytanie i naukę między leczeniem, a kroplówkami.

Halina Zembrzuska
fot. Jerzy Jacek Bojarski


Czytaj całość...
Grzegorz Filip - prezentuje na swoim blogu "Pomiędzy"
wtorek, 22 listopad 2016
image_001.pngPomiędzy, książkę o miłości, internecie i polityce, ludzkich dążeniach i złu, które je niweczy, o zdradzie i nadziejach na przebaczenie, ukończyłem w 2011 roku. Potem przez cztery lata tekst szukał wydawcy. Nie było atmosfery do publikowania takich powieści. Popularni i nagradzani pisarze deklarowali wówczas niechęć do polskości, publicznie wyżywali się w szyderstwach, chętnie podsuwali prostackie podziały, manifestując poczucie wyższości, a swe książki opierali na stereotypach z gazety. To właśnie wtedy dowiedzieliśmy się przy okazji wręczenia Nagrody Nike, że „są dwie Polski – literatury i religii smoleńskiej”. I mieliśmy wybierać między nimi, a więc wybierać, jak rozumiem, między literaturą i poszukiwaniem prawdy. Dla mnie taka alternatywa była nie do przyjęcia. Mówi się o autonomii literatury. Zawsze byłem za jej autonomią, ale pojęcie to nigdy nie znaczyło dla mnie uchylenia się przed poszukiwaniem prawdy. Literaturze, która przed tym się broni, autonomia na nic się nie przyda. Pomiędzy opowiada o mechanizmach funkcjonowania tabu, a niechęć wydawców do publikacji takich książek dowodzi, jak silne i powszechne są te mechanizmy.


Czytaj całość...
"POMIĘDZY"- nowa książka jako produkt - Grzegorza Filipa
wtorek, 22 listopad 2016
image_001.png
Czytaj całość...
Spotkanie autorskie z Adamem Wiesławem Kulikiem
wtorek, 22 listopad 2016
image_001.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 2350
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.