Stanisław Moniuszko. Wirtuoz, kompozytor, pedagog
środa, 13 listopad 2019
image_001.jpg
powiększ
Paulina Zarębska-Denysiuk, Bauhaus - jedność sztuki
środa, 13 listopad 2019
image_001.jpg
Czytaj całość...
Norbert Wojciechowski przeszedł do domu Ojca
wtorek, 12 listopad 2019
  image_003.jpg  Norbercie, w poniedziałek, 11 listopada, akurat w dniu Święta Niepodległości, o którą walczyłeś, Twoje ziemskie pielgrzymowanie dobiegło końca. Czy to znak z Nieba, przypomnienie o tym, co było dla Ciebie tak ważne?
     Ważne, ale kiedy? Bo w ostatnim czasie na pierwszym miejscu był jednak u Ciebie Bóg, modlitwa do Niego. Dużo się modliłeś, zachęcałeś do wspólnej modlitwy Twoich gości. I to – wyznaję z pewnym zdziwieniem –  było takie naturalne. Zniknął gdzieś „dawny Norbert”, pojawił się Norbert nowy, znoszący z pokorą  i pogodą trudy choroby. Można było na to patrzeć nawet z zazdrością, że tak można, że można tak po prostu, bez najmniejszej skargi, bez żalu, odchodzić w ramiona Ojca. Jestem przekonany, że Miłosierny Bóg przyjął Ciebie do swego Domu.
 
Norbert Wojciechowski w swoim pokoju
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
PODRÓŻ ERGO SUM
wtorek, 12 listopad 2019
image_001.jpgPODRÓŻ ERGO SUM wystawa zbiorowa finalistów i laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii
Jakub Danilewicz, Baltazar Fajto, Józef Gałązka, Małgorzata Goliszewska, Katarzyna Kalinowska, Ewa Kasperek, Krzysztof Maniak, Renata Motyka, Laura Ociepa, Maryna Sakowska, Katarzyna Szymkiewicz, Mariusz Tarkawian, Piotr Urbaniec, Natalia Zalewska
Kuratorka wystawy: Inés R. Artola
otwarcie wystawy  / piątek / 15.11.2019 / godz. 18.00
wystawa czynna do 31.12.2019 / wt.-sob. w godz. 12.00-18.00
Galeria Biała  | Centrum Kultury w Lublinie
___

Punktem wyjścia do wystawy jest podróż, w którą udają się uczestnicy konkursu Artystyczna Podróż Hestii (rezydencje artystyczne) oraz droga, jaką pokonuje (w mniej lub bardziej dosłowny sposób) zgromadzona przez Fundację kolekcja. Wystawa to również zaproszenie do refleksji, filozoficznego myślenia poza granicami i utartymi schematami, ale także odniesienie do kondensacji pewnej idei w obiekcie artystycznym. Sztuka jawi się tu jako potwierdzenie naszej egzystencji, myśli oraz relacji z otoczeniem. „Ergo sum” – więc jestem.
 

Czytaj całość...
EWA BRODZIAK, Wyobrażenia - fotografie
środa, 06 listopad 2019

image_001.jpgPowiększ

Czytaj całość...
Z dziennika budowy - trwają intensywne prace w Parku Ludowym
środa, 06 listopad 2019
image_001.jpgTrwają intensywne prace budowlane przy rewitalizacji Parku Ludowego. Obecnie koncentrują się przede wszystkim na budowie ścieżek pieszych oraz formowaniu nasypów pod alejki. Jednocześnie na terenie parku prowadzone są prace ziemne związane z wykonywaniem drenaży, remontem istniejących rowów odwadniających i wymianą przepustów. Kładzione są fundamenty pod łączącą park z bulwarem kładkę pieszo-rowerową przez Bystrzycę.
Czytaj całość...
65. urodziny Andersena
wtorek, 05 listopad 2019
image_002.jpg
Czytaj całość...
SPOTKANIE Z POLSZCZYZNĄ
wtorek, 05 listopad 2019
image_001.jpg
Czytaj całość...
Performatywne czytanie "Dziadów" cz. II, Adama Mickiewicza w Miejskiej Bibliotece Publicznej
poniedziałek, 04 listopad 2019
image_002.jpgW Lublinie w Filii nr 2 MBP po raz kolejny w niezwykłej inscenizacji, scenografii,  klimatycznej atmosferze, muzyce i przy urokliwych światłach spotkała się młodzież i artyści z biblioteki.
Obsadą  dzisiejszego wydarzenia byli pasjonaci słowa, w której udział wzięli: Guślarz - Katarzyna Poleszak, Starzec i Pasterka - Jola Żmuda, Aniołek - Marta Mazurek, Widmo - Beata Karpińska, Dziewczyna - Magda Wrona, Sowa - wieśniaczka - Marta Piasecka, na kibordzie grał Maciej Krawczyk, zaś Kruka grał Dariusz Jóźwik, spiritus movens tego przedsięwzięcia. Mickiewiczowski dramat społeczny przedstawia słowiański obrządek dziadów.
Dariusz Jóźwik - Kruk
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Bełżec największy grób w Europie. Dzień Zaduszny 2 listopada 2019 rok
poniedziałek, 04 listopad 2019
image_008.jpgBełżec  największy grób w Europie, zamordowano tutaj około pół miliona Żydów. Dzień Zaduszny 2 listopada 2019 rok jestem w Bełżcu. Modlę się za Bertolda i Edę Schenkelbachów z Drohobycza, bo do nich tutaj przyjechałem przede wszystkim, ale i  za wszystkich Pomordowanych przez niemieckich oprawców.
Bertold to jeden z najwybitniejszych Fotografów przedwojennej Polski. To on zainspirował Brunona Schulza szklanymi negatywami. To za jego  przyczyną Schulz wykonał Xięgi Bałwochwalcze.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 80 z 3094
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.