Prezentacja "Akcentu" nr 156 w Radiu Lublin
wtorek, 11 czerwiec 2019
image_001.jpg

Wschodnia Fundacja Kultury „Akcent” i Radio Lublin SA  
serdecznie zapraszają na prezentację kwartalnika „Akcent” nr 156

Czytaj całość...
Czarno na białym - 200 lat rysunku krakowskiej ASP w Muzeum Narodowym
środa, 15 maj 2019
image_003.jpgOd końca kwietnia w Muzeum Narodowym w Krakowie prezentowana jest wystawa blisko 170 rysunków polskich artystów, nauczycieli i uczniów Akademii Sztuk Pięknych, wcześniejszej Szkoły Sztuk Pięknych. Zaprezentowano prace 44 artystów, m.in. Wojciecha Stattlera, Jana Matejki, Teodora Axentowicza, Leona Wyczółkowskiego, Kazimierza Sichulskiego, Wojciecha Weissa, Stanisława Kamockiego, Zbysława Marka Maciejewskiego, Adama Hoffmana, Zbyluta Grzywacza. Związane jest to z świętowaniem w minionym roku dwusetnej rocznicy założenia najstarszej w naszym kraju uczelni artystycznej. Poniżej refleksje wypowiadających się o tym medium.

rys. Grzywacz Zbylut

Czytaj całość...
Nikodemowicz otworzył XXIII Forum Sztuki Wspólczesnej
wtorek, 14 maj 2019
image_001.jpgAndrzej Nikodemowicz otworzył 13 maja 2019 r. XXIII Forum Sztuki Współczesnej im. W. Lutosławskiego w Lublinie.
Właśnie tak, bo utworami Andrzeja Nikodemowicza rozpoczął się w Sali Filharmonii Lubelskiej pierwszy z koncertów XXIII Forum! Koncert poświęcony muzyce Kompozytorów Lubelskich. Minęło już ponad dwa lata od śmierci kompozytora, a ja obiecałam sobie, że w miarę możliwości, jako skromna kronikarka będę odnotowywała Życie Dzieł Profesora.

Czytaj całość...
Wernisaż Romany Lipeż w Audialni
wtorek, 14 maj 2019
image_003.jpgJesteśmy w pięknym Krakowie. Skręcając z ulicy Floriańskiej w św. Tomasza i dochodząc do jej końca, tuż przed wyjściem na Planty, pod numerem 32 znajduje się Audialnia - prywatna (non profit) galeria Pani Stanisławy Motak-Hnatowicz. Na co dzień jest to po prostu jej mieszkanie. Raz w miesiącu (i tak już od 19 lat) właścicielka udostępnia swoje pomieszczenie, znajdujące się za obszerną witryną zastawioną obrazami, wypełniającą całą frontową ścianę, na spotkanie ze sztuką konkretnego artysty. Oczywiście każdego dnia galeria jest dostępna dla zainteresowanych. Wystarczy zadzwonić i pojawia się Pani Stanisława, zawsze chętna do rozmowy i pokazania tego, co obecnie wypełnia galerię. Dotychczas wystawy prezentowały żyjących twórców. Wystawa Romany Lipeż jest pierwszą, która pokazuje sztukę zmarłej w 2003 r. artystki.
fot. Benek Homziuk, Obrazy Romany Lipeż

Czytaj całość...
Nadzwyczajny Recital prof. Zakhara Brona
poniedziałek, 13 maj 2019
image_001 .jpg
Pierwsza wizyta uczniów z zerówki w bibliotece
piątek, 10 maj 2019
image_006.jpgUczniowie z zerówki Przedszkola nr 35 po raz pierwszy złożyli wizytę w bibliotece. Czas wyjątkowy, bo trwa ogólnopolski tydzień bibliotek. Mali uczniowie poznali abecadło biblioteczne. Na koniec bardzo ciekawych i atrakcyjnie prowadzonych zajęć przez Annę Michałkiewicz - kierownik Filii nr 22 MBP - wykonały samodzielnie zakładki do książek. Ta lekcja na długo zapadnie w małych umysłach jak się poruszać po bibliotece, oraz że warto czytać książki!
(bjj)
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Kongres Redakcji Pism Parafialnych Archidiecezji Lubelskiej
piątek, 10 maj 2019
image_002.jpgW dniu 9.05 br. w Chełmie odbył się Kongres Redakcji Pism Parafialnych Archidiecezji Lubelskiej.Organizatorem zdarzenia była Parafia Rzymskokatolicka Chrystusa Odkupiciela w Chełmie oraz redakcja chełmskiego miesięcznika "POWINNOŚĆ" wydawanego przez Akcję Katolicką. Trud przygotowania wziął na siebie prof. dr hab. Eugeniusz Wilkowski, redaktor "Powinności".
Wykłady programowe wygłosili: ks. prałat Ryszard Winiarski nt. Rola pisma parafialnych w pracy ewangelizacyjnej" i prof. dr hab. Karol Klauza: "Miejsce pism parafialnych w kulturotwórczej roli Kościoła lokalnego".
Prezentacje swoich czasopism przedstawiło 9. parafii archidiecezji. Niestety, nieobecni byli  przedstawiciele tygodników katolickich takich jak "Gość Niedzielny", "Niedziela". Zabrakło też przedstawiciela wydziału duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej oraz władz miejskich i powiatowych z Chełma, w tym  Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego.
rkw
Czytaj całość...
Dzień bibliotekarza na Porębie w Filii nr 35 MBP w Lublinie
czwartek, 09 maj 2019
1. Lekcja biblioteczna - prowadzi Jolanta Rybicka
image_001.jpg
Czytaj całość...
Kongres Dwóch Unii. Debaty o Polsce i Europie
czwartek, 09 maj 2019
image_001.jpg
powiększ
Czytaj całość...
Życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza
środa, 08 maj 2019
Dzien_Bibliotekarza 2019.jpg
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 80 z 2926
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.