Katarzyna Żak rysunek i malarstwo
środa, 15 luty 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
MBP Biblioteczne Walentynki
wtorek, 14 luty 2017
Dwa serduszka walentynkowe z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie od godziny 10.00 będą rozdawały na ul. Krakowskie Przedmieście zakochanym w książkach mieszkańcom Lublina niespodzianki. Natomiast z okazji Walentynek Filia nr 34 MBP wydała "Informacyjny Biuletyn walentynkowy". W Filii nr 2 na ul. Peowiaków Benek Bujnowski zrobił instalacje "Walę tynki po lubelsku".
image_001.jpg
Czytaj całość...
Prezydenci miasta Lublin - Halina Danczowska
poniedziałek, 13 luty 2017
image_001.jpgInauguracja Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich w Filii nr 19 rozpoczęła się wykładem Haliny Danczowskiej o prezydentach Lublina. Nasza koleżanka z właściwą sobie żarliwością przekazu, przybliżyła nam w ujęciu chronologicznym wizerunki  tych, którzy przez wieki tworzyli i tworzą historię i wielkość Lublina.
Przedstawione krótsze i nieco dłuższe biogramy burmistrzów i prezydentów Lublina, nasza prelegentka ubogacała materiałem źródłowym  oraz faktograficznym. To dzięki ich niepowtarzalnej osobowości, pracowitości, talentowi organizacyjnemu, znajomości gospodarki miejskiej, kompetencji oraz społecznikowskiej pasji zmieniało się oblicze naszego miasta. Liczne anegdotki oraz  ciekawostki wzbogacały spotkanie. Listę otwiera Sebastian Fabian Klonowic. Nie wszyscy wiedzą, że ten poeta, kompozytor i wykładowca w Akademii Zamojskiej w 1592 roku objął urząd wójta Lublina, a od 1594 roku   burmistrza.
fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Porozmawiajmy o księżach. Fakty i mity
poniedziałek, 13 luty 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
"Na Starówce są ulice-wspomnienia" - wystawa w Filii nr 34 MBP
poniedziałek, 13 luty 2017
image_063.jpgW Filii nr 34 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie trwa wystawa pt. "Na Starówce są ulice-wspomnienia". 700.lat miasta Lublin. Eksponowane są zdjęcia dzieci i młodzieży uczestniczącej w zajęciach w Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie wykonane na warsztatach pod kierunkiem Anny Asyngier-Kozieł.
(on)
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Konferencja Naukowa - "Studia electronica" na Uniwersytecie Rzeszowskim
piątek, 10 luty 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
Pontyfikalna Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma w intencji pokoju w Europie i świecie
środa, 08 luty 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
BRUNO4EVER 2017 LUBLIN. Lothar Quinkenstein: Środek Europy. Między mitologią a kabałą
środa, 08 luty 2017
image_001.jpgGościem pierwszego w 2017 roku Salonu Ludzi Ciekawych Bruno4ever będzie Lothar Quinkenstein, poeta, pisarz, eseista, krytyk, nauczyciel akademicki, znawca kultury i literatury polskiej zainteresowany prozą Brunona Schulza i tematyką kabały. Spotkanie 15 lutego w Lublinie.
Zaczynamy jubileuszową edycję Bruno4ever – Dni Brunona Schulza w Lublinie, bo przypada ona w 10 rocznicę powstania Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza. Nadejdzie niebawem okazja napisać więcej o programie Bruno4ever 2017, którego specjalnym wydarzeniem (obok spotkań, wystaw, koncertów) będzie wizyta delegacji naszych przyjaciół z różnych środowisk Drohobycza w Lublinie. A Lublin obchodzi w tym roku rocznicę 700 lecia nadania praw miejskich.
Czytaj całość...
Łukasz Marcińczak w "Bibliotece Siedemsetlecia"
środa, 08 luty 2017
image_017.jpgMimo mrozu w Domu Kultury LSM zjawiła się spora grupa miłośników Lublina i fanów pióra esejów Łukasza Marcińczaka,  na tyle duża by w ostatniej chwili zmienić miejsce spotkania, gdyż wszyscy by się nie pomieścili małej salce.  O książce Kamienie pachnące szafranem. Eseje lubelskie  z Łukaszem Marcińczakiem rozmawiał Łukasz Janicki.
Autor esejów krygował się wprost przyznać, że Lublin uwiódł go. Usiłował fakt wylądowania w Lublinie wraz ze studiami „zwalić” na przypadek. Jednak to Kozi Gród skradł mu serce. Tutaj mieszka i pisze. Ciągle poszukuje pracy. Lublin jest dla niego miejscem inspiracji. Wczorajsza rozmowa i wcześniejsze publikacje dowiodły tego.
Łukasz Marcińczak i Łukasz Janicki, fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Fotorelacje z Koncertu Pamięci Zesłańców Sybiru
poniedziałek, 06 luty 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 80 z 2405
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.