Konfrontacje Teatralne po raz dwudziesty trzeci!
czwartek, 13 wrzesień 2018
image_001.jpgWczoraj w Centrum Kultury w sali kinowej odbyła się konferencja prasowa poświęcona Konfrontacjom Teatralnym.  Na spektakle tegorocznej edycji 23. Konfrontacji Teatralnych, które odbędą się w dniach 3-14 października zapraszali dyrektor Janusz Opryński, Michał Karapuda i znawcy polskiego teatru Wojciech Mjcherek i Łukasz Drewniak.
W tym roku zastanowimy się nad pytaniem „Co jest do myślenia?” - tekst wiodący popełniony przez wyżej wspomnianych kuratorów: Drewniaka i Majcherka. To ich zasługa, że program spektakli będzie różnorodny. Koneserzy teatru będą mogli oglądać 27. spektakli w wielu miejscach kulturalnego Lublina: Centrum Kultury: sala czarna i kinowa, oraz sala widowiskowa; Centrum Spotkań Kultur (sala operowa); Galeria Labirynt, Studio TVP Lublin; Teatr im. Juliusza Osterwy oraz w Teatrze Starym.  W tym roku Janusz Opryński  szczególnie rekomendował teatr czeski. Ceny biletów od 10 do 80 złotych, na niektóre spektakle wstęp wolny!
Program  23.  Konfrontacji Teatralnych
Od lewej: M. Karapuda, W. Majcherek, Ł. Drewniak i J.Opryński
fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
X EDYCJA WYKŁADÓW Z HISTORII SZTUKI 2018/2019
czwartek, 13 wrzesień 2018
image_002.jpg
Czytaj całość...
Jesień astronomiczna tuż, tuż a na balkonie lato w pełni!
czwartek, 13 wrzesień 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
Kolonie artystyczne dla młodzieży polskiej ze Wschodu
środa, 12 wrzesień 2018
image_019.jpgW ramach projektu „Lato z Polską”, sfinansowanego przez Senat RP, na zaproszenie Oddziału Lubelskiego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, zarządzanego i prowadzonego z dużą dozą empatii przez prezesa Oddziału i dyrektora Domu Polonii Dariusza Śladeckiego, w dniach 13 – 26 sierpnia po raz kolejny przyjechała na wakacje spora grupa naszych rodaków ze Wschodu. Konkretnie w tym roku na „Koloniach artystycznych dla młodzieży polskiej ze Wschodu” pojawiło się w Lublinie 80 osób – z Białorusi (Mińsk – opiekunowie Ludmiła i Aleksander Katlińscy), z Ukrainy (Żytomierz – opiekunka Wiktoria Zubarewa) oraz z dalekiej Rosji (Tiumeń – opiekun Sergiusz Fiel).
 Ale jak to zwykle bywa przy organizacji takich spotkań, dużej ilości osób, a do tego z tak różnych miejsc, nie da się przejść „suchą stopą” po morzu problemów organizacyjnych, kwaterunkowych, żywieniowych itd., zwłaszcza, gdy fundusze są ograniczone i muszą być rozdysponowane na konkretne cele. Wszystko więc, aby się udało, wymagało dużego zaangażowania, czasu i wytężonej pracy prezesa Śladeckiego. Ciężka praca w konsekwencji opłaciła się. Wyrazili to na zakończenie w podziękowaniach uczestnicy kolonii.
fot. Sergiusza Fiela z Tiumenia (Rosja) i Benek Homziuk
rys. Benek Homziuk
Czytaj całość...
Jubileusz 120-lecia Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Lublinie należycie uczczony!
środa, 12 wrzesień 2018
image_024.jpgUroczystym wręczeniem Medali Prezydenta Miasta przez dr Krzysztofa Żuka prof. Zakharowi Bronowi i Vadimowi Repinowi jak i uhonorowaniem Dyrektora lubelskiego Towarzystwa Muzycznego Ryszarda Heliasza i jego najbliższych współpracowniczek : Danuty Warząchowskiej i Jadwigi Łyzickiej zakończył się wczoraj - 11 września 2018 r. uroczysty Koncert Jubileuszowy z okazji 120-lecia Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Lublinie, będący zarazem inauguracją XIV Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego.
Owacja na stojąco bardzo licznie zgromadzonej w Centrum Spotkania Kultur publiczności była nie tylko wyrazem zachwytu fenomenalnymi artystami ale i wielkiego szacunku jakim w lubelskim środowisku muzycznym cieszy się prof. Zakhar Bron, promotor lubelskiego konkursu w świecie.
Od lewej stoją:
Ryszard Heliasz, Zakhar Bron,Vadim Repin, Danuta Warzęchowska i Jadwiga Łyzicka
fot.Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Posadzenie Dębu Pamięci Profesora Andrzeja Nikodemowicza
środa, 12 wrzesień 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
Jubileuszowy koncert z okazji 120- lecia Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Lublinie
wtorek, 11 wrzesień 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
Muzka wszechświata oraz obserwacje nocnego nieba przez teleskop
wtorek, 11 wrzesień 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
AGATA ZBYLUT - PAŃCIA
poniedziałek, 10 wrzesień 2018
image_001.jpg
 
otwarcie wystawy: piątek / 14.09.2018 / godz. 18.00
wystawa czynna do 12.10.2018 / pon.-sob. w godz. 12.00-18.00
Czytaj całość...
"Przedwiośnie" i jego smaki - Narodowe Czytanie po raz siódmy!
poniedziałek, 10 wrzesień 2018
Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie czytają w strojach z epoki "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.
Fotorelacje : Jerzy Jacek Bojarski
 
image_045.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 2760
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.