Smaki i smaczki festiwalu Sulisza - fotorelacja
poniedziałek, 09 wrzesień 2019
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Agnieszka Krawiec i Waldemar Sulisz
image_014.jpg
Czytaj całość...
"Kobiety wiedzą, co robią - Lublin"
piątek, 06 wrzesień 2019
image_001.jpg(7 września) w Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12, od godz. 9:45 odbywać się będzie spotkanie z wyjątkowymi kobietami "Kobiety wiedzą, co robią - Lublin". Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy.

W spotkaniu uczestniczyć będą Prezydent Monika Lipińska, Lidia Popiel, Karolina Korwin-Piotrowska, Prof. Grażyna Ginalska, Katarzyna Miller oraz dziennikarki Wysokich Obcasów wraz z redaktorką naczelną Aleksandrą Klich.
Czytaj całość...
Pożegnanie taboru | Otwarcie wystawy i spotkanie z Andrzejem Polakowskim
środa, 04 wrzesień 2019
image_001.jpgWarsztaty Kultury zapraszają na spotkanie z fotografikiem Andrzejem Polakowskim, autorem prac dokumentujących życie narodu romskiego w latach 60. ubiegłego wieku. Spotkaniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Pożegnanie taboru”.
   

„Pożegnanie Taboru” Andrzeja Polakowskiego to plon kilku wypraw fotografika w latach 1966–67 do miejsc, gdzie za sprawą ustaw państwowych cygańskie wozy stanęły na zawsze (Grabowiec, Kraśnik Fabryczny, Lubartów, Parczew, Puławy, okolice Hrubieszowa i Lublina). Bezpośrednia inspiracja do wykonania tej serii zdjęć pochodziła od Zdzisława Kazimierczuka, który w 1966 roku zaproponował Polakowskiemu zilustrowanie przygotowywanego przez siebie zbioru reportaży. Wystawa dokumentuje osiedlanie się żyjących tam Cyganów oraz ich pierwsze kroki na „nowej drodze życia” – drodze już tylko w przenośni.
Czytaj całość...
DRZEWA | spotkanie z ilustratorem Piotrem Sochą
środa, 04 wrzesień 2019
image_001.jpg

W ramach prezentowanej w Warsztatach Kultury w Lublinie wystawy „Peekaboo / wystawa polskiej, litewskiej i ukraińskiej współczesnej ilustracji dla dzieci” zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie z Piotrem Sochą, autorem wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry książki „Drzewa”!
Czytaj całość...
Jerzy FicowskI, Niepamiętnik
wtorek, 03 wrzesień 2019
image_002.jpg
Czytaj całość...
110. urodziny Edwarda Hartwiga - wystawa
wtorek, 03 wrzesień 2019
image_001.jpg
Czytaj całość...
Wieczór urodzinowy Jerzego Ficowskiego w Sejnach
piątek, 30 sierpień 2019
image_001.jpg

Powiększ
Czytaj całość...
Mira Ledowska, Zza okna
wtorek, 27 sierpień 2019
image_001.jpg
Warsztaty Kultury w Lublinie mają nową pozycję książkową na swojej liście wydawniczej. Tym razem są to autobiograficzne opowiadania Miry Ledowskiej Zza okna. Autorka prezentuje w nich wydarzenia, które miały miejsce przed wojną, podczas jej trwania oraz bezpośrednio po. Opowiadania-obrazki są próbą uporania się z własną przeszłością sięgającą czasów Holocaustu. Książka jest już dostępna do kupienia na stronie www.warsztatykultury.pl/wydawnictwo
   
Czytaj całość...
Narodowe Czytanie - Nowele Polskie
wtorek, 27 sierpień 2019
  Powiększ
image_001.jpg
Czytaj całość...
Odszedł do domu Pana Ireneusz Marciszuk
piątek, 23 sierpień 2019
image_001.jpgZ ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w piątek 9 sierpnia 2019 r. w Żabiem (Wierchowina) zmarł nagle Ireneusz Marciszuk, znakomity fotografik i plastyk, mąż Katarzyny Tur-Marciszuk. Irek był współautorem wielu karpackich wystaw m.in. „Zabytki na karpackich bezdrożach”, „Za górą – historia cerkwi w Łopience” czy „Współczesny obraz pasterstwa karpackiego”. Obecnie po raz kolejny brał udział w badaniach kultury pasterskiej w polsko-ukraińskim zespole pod kierunkiem prof. Janusza Gudowskiego. W Żabiem razem z Katarzyną zajmowali się badaniami etnograficznymi, głównie strojów huculskich.

Kasi i jej rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia. 
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 3025
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.